اخبار

بازدید وزیر مسکن از پروژه های مسکن مهر زنجان

بازدید وزیر مسکن از پروژه های مسکن مهر زنجان
مهندس نیکزاد به همراه مسئولین استانی ونمایندگان مردم درمجلس از پروژه های درحال ساخت مسکن مهر زنجان بازدید نمود
 وزیر مسکن تلاش مضاعف جهت شتاب بخشیدن به روند اجرای طرح مسکن مهر را ضروری دانست و افزود: جهش در ساخت وساز مسکن مهر، قطعا در ایجاد اشتغال، رونق مسکن و فعال شدن سایر بخشها موثر است چراکه میتوان کارهای ارزشمندی را در این عرصه انجام داد.
وی، بابیان اینکه قرار است که در سطح کشور قیمت زمین از هزینه ی ساخت مسکن خارج شود و به صفر برسد، گفت: این امر نه تنها در مهار و کاهش هرچه بیشتر قیمت مسکن موثر است بلکه زمینه را برای خانه دار شدن افراد نیازمند مسکن، فراهم می کند.
نیکزاد یادآور شد: درزمان حاضر بیش از یک میلیون و 41هزار نفر واجدشرایط در سطح کشور برای دریافت مسکن مهر ثبت نام کرده اند.
وی گفت: بیش از 425هزار نفر برای دریافت وام آماده سازی مرحله نخست معرفی شده اند و 265هزار نفر نیز ساخت پروژه را شروع کرده اند.
وزیر مسکن و شهرسازی، به اقدامات صورت گرفته از سوی این وزارتخانه در خصوص تامین مسکن واجدین شرایط مسکن مهر در سطح کشور اشاره کرد و یادآورشد: یک تفاهمنامه 71هزار و 200واحدی با خیرین مسکن ساز امضا شده و برای تعداد 20هزار واحد با حمایت وزارت رفاه و تامین اجتماعی و تامین 60میلیون ریال کمک بلاعوض قرارداد منعقد شده است و 250هزار واحد نیز در شهرهای جدید ساخته میشود.
وی، با یادآوری اینکه در شهرهای زیر 25هزار نفر جمعیت نیز بیش از 110هزار نفر واجدشرایط مسکن مهر وجود دارد، گفت: وزارت مسکن و شهرسازی طی بخشنامه ای به ادارات مسکن و شهرسازی استانها ابلاغ کرده است زمینهای انفرادی در اختیار گروه های یک تا سه نفره قرار دهند و در شهرهای بالای 25هزار نفر "غیر از شهرهای جدید" نیز هم اکنون اقدامات اجرایی از طریق ادامه کار در زمین های قبلی که برای تعاونی ها واگذار شده صورت میگیرد و برای افراد جدید هم که در گروههای دو تا چهار نفره می باشند زمین واگذار شود.
نیکزاد، اظهار داشت: وزارت مسکن و شهرسازی بالغ بر 35هزار میلیارد ریال خط اعتباری از طریق بانک مسکن توزیع استانی کرده که در اختیار شورای مسکن استان ها به مسوولیت استانداران قرار داده شده است.
وی تاکید کرد برسرعت کارها برای تکمیل واحدها باید افزوده شود تا دراسرع وقت متقاضیان صاحب خانه شوند
۹ آبان ۱۳۸۸ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید