اخبار

مراجعه شبانه 80 نفر به مراکز سرپناه شبانه بهزیستی

مراجعه شبانه 80 نفر به مراکز سرپناه شبانه بهزیستی
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از مراجعه شبانه 80 نفر به مراکز سرپناه شبانه خبر داد و گفت: ارائه خدمات بهداشتی، غذایی، اسکان، استحمام، آموزش، توزیع پک بهداشتی و انجام تست «اچ آی وی» از جمله اقدامات صورت گرفته در این مراکز است.

 

محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: پس از شیوع کرونا ستاد پیشگیری از این ویروس در بهزیستی تشکیل و اقدامات متعددی در این حوزه انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی روزانه مراکز اقامتی و مراکز کاهش آسیب در زنجان گفت: در همین راستا اقلام بهداشتی از قبیل ماسک، گان، شیلد برای استفاده کارکنان در مرکز کاهش آسیب در راستای پیشگیری از کووید 19 تامین و توزیع شده است.

وی با اشاره به مراجعه شبانه 80 نفر به مراکز سرپناه شبانه و ارائه خدمات بهداشتی، غذایی، اسکان، استحمام، آموزش، توزیع پک بهداشتی و پک کاهش آسیب و آموزش پیشگیری از ایدز، آموزش پیشگیری از ویروس کرونا و رعایت موارد بهداشتی، انجام تست «اچ آی وی»  بیان کرد: همچنین درباره عدم پذیرش بیماران جدید و عدم ترخیص بیماران و غربالگری روزانه بیماران  در این مرکز دستورالعمل‌های لازم صادر شده است.

محمدی قیداری همچنین به توزیع 250 بسته معیشتی و بهداشتی بین افراد نیازمند و بهبود یافته مراکز تحت پوشش اشاره کرد و گفت: در همین راستا یک پزشک نیز برای غربالگری و کاهش  استرس بیماران و کارکنان در مرکز حضور دارد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان همچنین از فعالیت پایگاه‌های سلامت روان خبر داد و افزود: گندزدایی و ضدعفونی محلات شهری و معابر عمومی پررفت و آمد  توسط همیاران، نصب تراکت آموزشی در اماکن عمومی و پایگاه‌های سلامت روان، تهیه بیش از 100 پک بهداشتی شامل ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده و... تهیه و توزیع پک‌های مواد غذایی برای توزیع در بین خانواده‌های جامعه هدف آسیب دیده از دیگر اقداماتی است که در این حوزه انجام شده است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید