اخبار

افزایش ۳۰درصدی به کارگماری کارجویان در زنجان

افزایش ۳۰درصدی به کارگماری کارجویان در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته میزان به کارگماری کارجویان از سوی کاریابی‌ها در این استان نسبت به سال ۹۷، حدود ۳۰ درصد رشد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  با بیان اینکه کاریابی های داخلی و بین المللی استان در سال ۹۸ با افزایش بهره وری و اشتغال کارجویان در داخل و خارج از کشور عملکرد خوبی داشتند، افزود: کاریابی های استان با ارائه مشاوره های تخصصی اشتغال به کارفرمایان و کارجویان و معرفی بیکاران به فرصت های شغلی نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری استان ایفا می کنند.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۲ هزارو ۸۰ نفر در استان از طریق کاریابی ها به فرصت شغلی دست یافتند، اظهار داشت: این رقم نسبت به سال ۹۷ افزایش ۳۰درصدی دارد و این موضوع حاکی از فعال بودن کاریابی های استان است.  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در حوزه اعزام نیروی کار به سایر کشورها و حمایت از آنان در خارج از کشور، کاریابی بین المللی رستم خانی زنجان با اعزام ۲۲ نفر نیروی کار ماهر و نیمه ماهر به کشورهای عراق و ترکیه عملکرد بسیار مناسبی داشت.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری با برنامه ریزی و هدفگذاری های انجام شده، کاریابی های بین المللی استان با شناسایی بازارهای هدف و تسهیل اعزام نیروی کار ایرانی نقش موثرتری در افزایش به کارگماری کارجویان در فرصت های شغلی خارج از کشور ایفا خواهند کرد. 

در زمان حاضر شمار کاریابی‌های فعال در  استان زنجان به ۲۴ موسسه افزایش یافته که از این تعداد، مجوز چهار کاریابی، بین‌المللی است.

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید