اخبار

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد

اعلام جزئیات دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال ۹۹

اعلام جزئیات دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال ۹۹
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: جزئیات دستمزد مبنای کسر حق بیمه ۹۹ اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبر گزاری ایسنا، مسعود علی‌یاری  در رابطه با اعلام وصول بخشنامه دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۹۹، اظهار کرد: بنابر بخش‌نامه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی موضوع تصویب‌نامه در جلسه مورخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ در خصوص تعیین حداقل دستمزد روزانه سال ۹۹ اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه حداقل دستمزد روزانه بر مبنای وصول حق بیمه، بیمه‌شدگان مشمول قوانین کار و تامین‌اجتماعی (به استثنای مشاغل و فعالیت‌های دارای دستمزد مقطوع) مبلغ ۶۱۱ هزار و ۸۰۹ ریال اعلام شده است، افزود: همچنین سایر سطوح دستمزدی بر اساس آخرین دستمزد روزانه سال ۱۳۹۸، معادل ۱۵ درصد به‌علاوه رقم ثابت روزانه به مبلغ ۳۰ هزار و ۳۳۸ ریال به نسبت آخرین دستمزد در سال ۹۸ افزایش پیدا می‌کند.

این مسئول در رابطه با پرداخت چهار میلیون ریال از سوی کارفرمایان به کارگران در سال ۹۹ برای بن کالا، تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی کار و برای افزایش رضایت‌مندی کارگران و به منظور تثبیت و تسری به همه کارگران دائم و موقت، مقرر شد که از ابتدای سال ۹۹ کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار به‌عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای، ماهانه مبلغ چهار میلیون ریال از سوی کارفرمایان به کارگران پرداخت شود.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان با بیان اینکه کارفرمایان باید در هنگام تنظیم صورت مزد و مزایا نسبت به درج مبلغ چهار میلیون ریال همراه با سایر اقلام از جمله پایه سنواتی، حق مسکن و خواربار در ایام اشتغال و غیره اقدام کنند، ادامه داد: حداقل مبنای پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان تامین اجتماعی، ادامه بیمه به صورت اختیاری برابر ۱.۲ درصد حداقل دستمزد شورای عالی کار خواهد بود. حداقل مبنای حق بیمه، بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی مشاغل آزاد در سال ۹۹ روزانه معادل رقم ۶۱۱ هزار و ۸۰۹ ریال خواهد بود.

وی در رابطه با مبلغ پرداختی مقرری بیمه بیکاری، افزود: همه پرداختی‌های مقرری‌بگیران بیمه بیکاری که از اول فروردین ۹۹ به بعد است، با رعایت حداقل دستمزد سال ۹۹ خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه ضرایب دستمزد رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری و کارگران ساختمانی بر اساس درجه مهارت همانند سالیان گذشته و بر اساس همان ضریب اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: حداکثر دستمزد روزانه مشمول کسر حق بیمه نیز ۷ برابر حداقل دستمزد روزانه و معادل ۴ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۶۶۳ ریال تعیین می‌شود.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید