اخبار

همه واحد های استان زنجان در طرح کمک مؤمنانه به نیازمندان همراهی میکنند

همه واحد های استان زنجان در طرح کمک مؤمنانه به نیازمندان همراهی میکنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر همراهی همه شرکت ها، کارگاه های بزرگ و کارخانه جات در رزمایش بزرگ همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان استان تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورافه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی  در اولین جلسه هماهنگی برنامه های هفته کارگر و برنامه ریزی رزمایش بزرگ همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان استان که با حضور معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی عج استان برگزار شدگفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا وعدم برگزاری تجمعات و همایش ها با حضور کارگران به لحاظ حفظ سلامتی این قشر ارزشمند تمامی برنامه های ابلاغی از طرف وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی با استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی و سازمان های مردم نهاد و بسیج کارگری در بستر فضای مجازی برگزار میگدد

وی اظهارداشت: این جلسه در راستای منویات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان مبنی بر لزوم همدلی و کمک های مؤمنانه به اقشار آسیب پذیر تشکیل شده است تا مانند همیشه در جهت تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری گام های مؤثری برداشته شود.

یوسفی افزود: با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور موجب تعطیلی برخی مشاغل و بیکاری کارگران شده است، لزوم کمک به اقشار آسیب پذیر در جریان شیوع این ویروس بیش از پیش احساس می شود. به همین منظور اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با کمک شرکای اجتماعی خود در راستای رسالت های ذاتی خود اقدام به جمع آوری بسته های حاوی اقلام ضروری معیشتی برای نیازمندان کرده است.

وی تصریح کرد: با وفاق و همدلی که در بین جامعه کارگری و کارفرمایی و شرکای اجتماعی و همچنین دستگاههای عضو شورای هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان وجود دارد ، یقیناً این رزمایش با موفقیت به انجام خواهد رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: ما پیشتازانه در این امر حرکت می کنیم و از شرکای اجتماعی خود که بازوهای توانمند اداره کل هستند درخواست می کنیم پیشقدم شده و در این راه خیر ما را همراهی کنند.

دراین جلسه  معاون اجرایی  سپاه الغدیر انصارالمهدی عج استان زنجان از برگزاری رزمایش کمک مومنانه سپاه و بسیج استان در سه مرحله خبر داد.

سرهنگ سید شمس الدین موسوی اظهار داشت: سازمان بسیج مستضعفین کشور رزمایش کمک مومنانه را برای دوران شیوع کرونا طراحی کرده که بسیج در استان های مختلف این رزمایش را برگزار می کند.

معاون سپاه انصارالمهدی عج تصریح کرد: به این ترتیب حتی یک بسته معیشتی خارج از قرارگاه مواسات توزیع نمی شود و رزمایش کمک مومنانه هم کاملا با هماهنگی این قرارگاه طرح ریزی می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه مرحله برای رزمایش کمک مومنانه طرح ریزی شده گفت:با همکاری و همراهی صاحبان واحد های تولیدی و خیرین استان به امید خدا در آستانه ماه مبارک رمضا اولین مرحله 30هزار بسته ای بین اقشار آسب دیده از ویروس کرونا مخصوصا کارگران خسارت دیده وبیکار توزیع میشود

موسوی مرحله دوم این رزمایش را نیمه ماه مبارک رمضان و مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) دانست و گفت: مرحله سوم این رزمایش هم پیش از عید سعید فطر برگزار می شود

۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید