اخبار

تولید یک میلیون و 500 هزار ماسک در مراکز فنی و حرفه‌ای زنجان

تولید یک میلیون و 500 هزار ماسک در مراکز فنی و حرفه‌ای زنجان
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: با همکاری خیرین و پویش مردمی و جمعیت هلال احمر استان و جلب مشارکت شرکای اجتماعی، ذی‌نفعان آموزش‌های مهارتی و گروه‌های جهادی، یک میلیون و ۴۸۰ هزار ماسک تولید و تحویل معاونت غذا و دارو استان شده است.

محمدرضا انصاری  در  گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه از ۱۵ اسفند‌ماه سال 1398 کارگاه‌های تولید ماسک در استان، راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: با همکاری خیرین و پویش مردمی و جمعیت هلال احمر استان و جلب مشارکت شرکای اجتماعی، ذی‌نفعان آموزش‌های مهارتی و گروه‌های جهادی، یک میلیون و ۴۸۰ هزار ماسک تولید و تحویل معاونت غذا و دارو استان شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای 231 که از اعضای پویش مردمی، مربیان و همکاران فنی و حرفه‌ای استان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همکاری داشته‌اند، عنوان کرد: از این 210 نفر در مراکز دولتی و 21 نفر در مراکز غیر دولتی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ کارگاه در زمینه تولید ماسک فعالیت می‌کنند و فرآیند تولید ماسک در این کارگاه‌ها، با مشارکت بخش‌های مختلف جامعه که عمدتا نیروهای جهادی هستند، انجام می‌شود، بیان کرد: هشت مرکز دولتی و هشت مرکز غیر دولتی در این ایام در زمینه تولید ماسک فعالیت داشتند.

انصاری با اشاره به اینکه 602 دست ملزومات بیمارستانی تولید شده است، ادامه داد: 7 هزار و 700 دست لباس بیمارستانی نیز در این ایام تولید شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه یک میلیون و 393 هزار و 200 عدد ماسک اسپان باند در مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای تولید شده است، ادامه داد: 13 هزار و 200 عدد ماسک در مراکز غیر دولتی توزیع شده است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دوخت ماسک، تقویت روحیه جهادی مردم، شناسایی فرصت‌های موجود در شیوه امداد‌رسانی و تهیه‌ اقلام ضروری مورد نیاز و ایجاد حس همکاری در این شرایط اقتصادی است.

انصاری افزود: همکاران و نیروهای جهادی، از روز نخست شیوع ویروس کرونا در استان، همه روزه حتی ایام عید و روز‌های تعطیل در کارگاه‌ها مشغول دوخت ماسک بودند و ثابت کردند که مهارت در کنار اخلاق حرفه‌ای آموزش دیده‌اند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید