اخبار

برنامه‌ریزی برای ایجاد‌ اشتغال 20 هزار متقاضی‌ کار در زنجان

برنامه‌ریزی برای ایجاد‌ اشتغال 20 هزار متقاضی‌ کار در زنجان
خبرگزاری فارس: معاون مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: در حال برنامه‌ریزی ایجاد اشتغال برای 20 هزار نفر متقاضی اشتغال در استان هستیم

محمدرضا باقری در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: اولویت با افرادی است که در نامه خود به رئیس جمهور مشکل خود را اشتغال اعلام کرده بودند.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار دولت در این زمینه 500 میلیون تومان پیش‌بینی کرده است، تصریح کرد: از این مبلغ 110 میلیون تومان پرداخت شده است.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه در این زمینه تفاهمنامه‌ای با بنیاد توسعه کارآفرینی منعقد شده است، ادامه داد: بنیاد اقدامات اجرایی را شروع کرده است و هم‌اکنون چهار ماه است که در حال پیگیری برنامه هستیم.
وی با بیان اینکه این کار باید با یک برنامه اصولی باشد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود، افزود: این برنامه در سطح کشور در یک قالب و شکل اجرا می‌شود.
باقری با اشاره به اینکه در حال حاضر در حال تکمیل اطلاعات این افراد هستیم تا بانک اطلاعاتی تشکیل شود، گفت: از تعداد 20 هزار نفر، فرم‌های اطلاعاتی 10 هزار در حال ورود به بانک اطلاعاتی است.
وی خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل بانک اطلاعاتی کار گروه‌بندی بر اساس تخصص و مهارت و کلاس‌های توجیهی این افراد انجام می‌شود.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه یکی از اهداف بخش تعاون فراهم کردن وسایل برای کسانی است که قادر به کار هستند اما توانایی مالی ندارند، ابراز داشت: فرض بر این است که این افراد توانایی مالی ندارند.
وی با اشاره به اینکه طرح‌های با توجیه آماده می‌شود تا این افراد فقط کار کنند و محصولات این شرکت‌های تعاونی را تا زمانی که بتوانند روی پای خود بایستند یک شرکت مادر تخصصی خریداری خواهد کرد، تصریح کرد: اگر تسهیلات در اختیار بنیاد قرار گیرد و خود متقاضیان رغبت نشان دهند طرح سریع‌تر پیش می‌رود.
باقری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم در این زمینه اطلاع‌رسانی انجام دهیم چرا که ممکن است متقاضیان زیادتر شوند و با مشکل مواجه شویم

۱۱ آبان ۱۳۸۸ ۰۹:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید