اخبار

استاندار زنجان:

افزایش بیمه‌شدگان تامین اجتماعی زنجان نشان از رونق تولید دارد

افزایش بیمه‌شدگان تامین اجتماعی زنجان نشان از رونق تولید دارد
استاندار زنجان گفت: افزایش شمار بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی همچنین کاهش تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری این استان در سال ۹۸ نشان‌دهنده فعالیت مستمر واحدهای تولیدی و صنعتی، بازگشت واحدهای تعطیل به چرخه تولید و ایجاد واحدهای تولیدی جدید بوده و جای خوشحالی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان فتح‌الله حقیقی  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس در محل کارخانه پارس‌نخ برگزار شد، اظهار داشت: شمار بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی در سال گذشته به میزان ۶ هزار و ۲۶۹ نفر نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته و از طرفی هم ۶ هزار نفر از بیمه‌شدگان به درجه بازنشستگی نائل آمده‌اند.

وی افزود: در واقع در مجموع ۱۲ هزار و ۲۶۹ فرصت شغلی در سال گذشته در استان زنجان ایجاد شده است.

حقیقی خاطرنشان کرد: شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری این استان نیز در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ به میزان ۲۹۰ نفر کاهش یافته است.

استاندار زنجان با اشاره به افزایش ۹ درصدی شمار بیمه‌شدگان حِرَف و مشاغل آزاد در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ گفت: این افزایش، پیام خیلی خوبی دارد که مردم در پی اشتغال و حرفه و مهارت شخصی خود هستند.

وی افزود: مصوبه هیات دولت در خصوص استمهال پرداخت حق بیمه ۱۰ گروه شغلی و همچنین استمهال پرداخت حق بیمه صنوف آسیب‌پذیر که بیش از ۶۰ هزار نفر را شامل می‌شود نیز حمایت بسیار خوب و مصوبه‌ای کارگشا است.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سختی‌های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا گفت: در ابتدای شیوع این بیماری در استان، هیج واحد تولیدی مختص برخی مواد ضدعفونی‌کننده و بهداشتی وجود نداشت که با تلاش‌های صورت‌گرفته در کمترین زمان ممکن این واحدها راه‌اندازی شد.

وی اظهار داشت: امروز نه تنها استان زنجان مشکلی در تامین مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده پایه الکل و دستکش ندارد بلکه نیاز برخی استان‌های دیگر را نیز تامین می‌کند.

حقیقی خاطرنشان کرد: در خصوص تولید ماسک نیز اوایل با سختی مواجه بودیم اما در ادامه ۲ واحد تولیدی در زنجان و خدابنده ایجاد شد که روزانه ۱۲۰ هزار ماسک سه‌لایه تولید می‌کنند.

وی افزود: سومین واحد تولید ماسک سه‌لایه با ظرفیت تولید روزانه بیش از ۱۰۰ هزار عدد ماسک نیز امروز به بهره‌برداری رسید.

استاندار زنجان تصریح کرد: ماسک‌های تولیدی ابتدا بیمارستان‌ها توزیع شده و سپس بخشی ذخیره‌سازی شده، بخشی به واحدهای خدمتگزار غیربیمارستانی در مقابله با کرونا اختصاص یافته و بخشی نیز در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه واحد تولیدکننده ماسک دیگری نیز در روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک را دارد.

حقیقی افزود: این واحد، توانایی ساخت دستگاه تولیدکننده ماسک توسط جوانان استان را دارد و این جوانان، سفارش ساخت تعدادی دستگاه از استان‌های دیگر را نیز پذیرفته‌اند.

وی تصریح کرد: حمایت از اعضای این واحد تولیدی در تامین مواد اولیه ارائه تسهیلات و سایر موارد، ضروری و مورد تاکید است.

استاندار زنجان گفت: یک واحد تولیدی با ۱۷۰۰ میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری در حال راه‌اندازی است که امیدواریم مشکلات آن به زودی رفع شده و آغاز به کار کند.

وی تاکید کرد: دستورالعمل سراسری به کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان در خصوص حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی، اصناف و کسب و کارهای کوچک نسبت به استمهال تسهیلات و چک‌های برگشتی در قالب مصوبه به تمام واحدهای تولیدی، صنعتی و اصناف مربوطه اطلاع‌رسانی و اجرا شود.۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید