اخبار

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

کارگران تولید را سر پا نگه داشته‌اند

کارگران تولید را سر پا نگه داشته‌اند
استاندار زنجان گفت: اگر تولید پابرجا است، این موضوع با حضور کارگران محقق شده است.
 

فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای اداری استان  که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا اشتغال در استان ایجاد و آن را حفظ کنیم، افزود: توجه به مقوله اشتغال بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه رسیدن به اهداف در گرو این موضوع و نیز رونق تولید در کشور است.

وی با بیان اینکه اگر در سال گذشته توفیقی ایجاد شده، در سایه فعالیت همه بخش‌ها بوده است، تصریح ‌کرد: در حوزه اقتصادی همیشه دیدگاه ما توجه به همه بخش‌های اشتغال، حتی اشتغال خانگی بوده است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه زنجان در سال گذشته سومین استان امن کشور بوده است، ادامه داد: در موضوع پنجره واحد ورود جدی کرده و امیدواریم به زودی در سراسر کشور این مهم اجرایی شود. البته در برخی مسائل همچون حل مشکل پسماندها نیز اقدامات خوبی انجام شده که البته کارها در این زمینه ادامه داشته و قصور هیچ‌کس در این حوزه قابل قبول نیست.

استاندار زنجان اظهار کرد: در اثربخش کردن جلسات در سال گذشته بسیار تلاش و تعداد جلسات سه برابر شد و نتایج خوبی نیز به دست آمد. همچنین گفت‌وگو  با بخش خصوصی در راس امور مسئولان قرار داشت که این روند نیز در استان ادامه می‌یابد.

حقیقی به اجرای طرح پایلوت در استان نیز اشاره کرد و گفت: این اقدامات نشان از توانمندی موجود در استان است که باید از آن بهره لازم را در راستای توسعه استان ببریم.

وی در ادامه به افزایش ۲۰ درصدی تقسیط مالیاتی اشاره کرد و افزود: در زمینه متوسط پرداخت تسهیلات در حوزه‌های مختلف ۳۷ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشتیم. همچنین رشد بودجه هزینه‌ای ۱۶.۳ درصد بوده است. در حوزه صنعت نیز توانستیم ۷ واحد تولیدی را به بهره‌برداری برسانیم.

استاندار زنجان در ادامه با اشاره به اینکه حجم سرمایه‌گذاری استان بالای ۳۰۰۰ میلیارد تومان بوده است، به بازگشت به چرخه تولید ۱۰ واحد اشاره و اظهار کرد: واحد یازدهم نیز تا چند ماه آینده به چرخه تولید بازخواهد گشت.

وی با اشاره به حل مشکل واحدهای مشکل‌دار از جمله نخ‌تایر، اظهار کرد: شرکت ایران‌ترانسفو در دو موضوع مدیریت و نقدینگی مشکل داشت که با تلاش‌های انجام شده، این مشکلات برطرف شد. امسال نیز این شرکت ۳۰۰ استخدام جدید خواهد داشت و ظرف ۱۰ روز آینده این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی به توفیقات استان در حوزه کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه توفیقات بسیار ارزشمندی رر این حوزه داشتیم.

حقیقی به اقدامات صورت گرفته در حوزه مسکن نیز اشاره کرد و گفت: در نظر داریم ۱۳ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی وارد فاز اجرایی شود که ۲۶۸۰ واحد مربوط به بافت فرسوده بوده و تاکنون ۵۵۰ پرونده در این بخش تشکیل شده است.

وی بی‌توجهی به جوانان را خلاء در راستای تحقق جهش تولید دانست و ادامه داد: باید از مدیران جوان برای بهره‌مندی از توان آن‌ها در ایجاد جهش تولید بهره برد. همچنین الزامات مدیریتی باید در کنار جهش تولید قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه نباید به بهانه کروناویروس وظایف را رها کنیم که این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست، تصریح کرد: هیچ وظایفی تعطیل نشده است و باید با رعایت پروتکل‌ها، همه امور را انجام دهیم. موضوعاتی مثل تملکات و ساخت و سازهای غیرمجاز نباید انجام شود.

حقیقی خاطرنشان کرد: همه بنگاه‌داران باید شناسه فعالیت داشته و صنعت و معدن نیز باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با ویروس کرونا، گفت: خوشبختانه در استان زنجان اقدام خوبی در این زمینه انجام شده که قابل تقدیر است.

آیت‌الله علی خاتمی به اجرای طرح مواسات در استان اشاره کرد و افزود: همه پای کار آمده‌اند و کارها در حال انجام است ولی باید بدانیم کار تمام نشده و این روند باید ادامه داشته باشد.

وی به تهیه بانک اطلاعاتی در استان جهت اجرای طرح مواسات اشاره و خاطرنشان کرد: کمک‌ها باید با حداکثر توجه به شان افراد انجام شود و هر فردی نیز که تمایل به حضور در این طرح دارد باید این نکته را مورد توجه قرار دهد و مهم‌تر از همه اینکه مسئولان نیز باید توجه کنند که کسی از قلم نیفتد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید