اخبار

ثبت‌نام 6 هزار و 700 کارگر در سامانه ثبت بیکاری

ثبت‌نام 6 هزار و 700 کارگر در سامانه ثبت بیکاری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ثبت‌نام 6 هزار و 700 کارگر در سامانه طراحی شده برای ثبت بیکاری با تفکیک حوزه فعالیت خبر داد و گفت: دولت اعتباری در حدود 5 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌کرد در این حوزه به شرط مشمولیت در تامین اجتماعی پیش‌بینی کرده است که در مرحله نخست یک هزار و 700 کارگر برای طی مراحل برقراری مقرری به تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، محمدرضا یوسفی در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در این اداره کل در راستای عمل به وظایف محول شده از طریق ویروس کرونا اظهار کرد: این اقدامات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین کارگران فعال در واحدهای صنعتی انجام شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ثبت‌نام 6 هزار و 700 کارگر در سامانه طراحی شده برای ثبت بیکاری با تفکیک حوزه فعالیت خبر داد و گفت: دولت اعتباری در حدود 5 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌کرد در این حوزه به شرط مشمولیت در تامین اجتماعی پیش‌بینی کرده است که در مرحله نخست یک هزار و 700 کارگر برای طی مراحل برقراری مقرری به تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

وی از پرداخت کمک هزینه معیشتی بین 200 تا 500 هزار تومان به دهک‌های پایین جامعه و فاقد درآمد به صورت بلاعوض خبر داد و افزود: مشخصات دریافت کنندگان این کمک در سامانه رفاه ایرانیان ثبت شده است.

یوسفی به واریز یک میلیون تومان به حساب سرپرستان خانوار اشاره و تصریح کرد: این پرداخت در مرحله اول به بیش از 17 میلیون نفر پرداخت شد و در مرحله دوم هم به باقیماندگان پرداخت خواهد شد که سه ماه تنفس دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تامین اعتبار 75 میلیارد تومانی برای پرداخت به صاحبان کسب و کار، آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: این اعتبار کارفرمایانی که تحت تاثیر کرونا کارگران خود را تعدیل نکردند (به ازای هر کارگر 12 میلیون تومان) و یا واحدهای تولیدی که بنا به توصیه دولت تعطیل شده‌اند( به ازای هر کارگر 16 میلیون تومان) را شامل می‌شود و مشمولان باید در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

وی به پیش‌بینی‌های انجام شده برای تولیدکنندگان اقلام بهداشتی و حفاظتی در ایام شیوع کرونا اشاره و تاکید کرد: این کمک‌ها به صورت بلاعوض و همچنین ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه خواهد بود.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید