اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

تعاونی های تولیدکننده اقلام بهداشتی تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می کنند

تعاونی های تولیدکننده اقلام بهداشتی  تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کمک هزینه معیشتی میان نیم دهک اول جامعه، ارائه تسهیلات حمایتی کسب و کارهای آسیب دیده و کمک های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت تعاونی‌های تولید کننده اقلام بهداشتی و غیره در ایام کرونا داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا هر یک از دستگاه‌های اجرایی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به فراخور مسئولیت و وظایفی که بر عهده دارند، بخشی از امورات مربوط به کرونا را نیز بر اساس تقسیم کاری که توسط ستاد مبارزه با کروناویروس به استان انجام شد، فعالیت های خود را در این راستا انجام می‌دهند.

 وی در رابطه با پرداخت کمک هزینه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی میان نیم دهک اول جامعه که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نبوده و فاقد درآمد ثابت هستند، اظهار کرد: این مبالغ به صورت بلاعوض به حساب خانوارها واریز شده و حدود ۳ میلیون نفر از افراد جامعه که حدود یک میلیون خانوار را تحت پوشش خود قرار داده است را شامل می شود. قابل ذکر است مشخصات این افراد در سامانه رفاه ایرانیان ثبت شده است.

 یوسفی در رابطه با واریز مبلغ یک میلیون تومان به حساب سرپرستان خانوار عنوان کرد:  سرپرستان خانوار کد ملی خود را به شماره ۶۳69 ارسال کرده و درخواست دریافت این تسهیلات را می‌کردند که این درخواست برای متعهد شدن سرپرستان به پرداخت اقساط بوده است که این که این تسهیلات در مرحله اول شامل ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار شد و به ۵ میلیون خانوار نیز شامل شد و مدت بازپرداخت تسهیلات داده شده ۲۷ ماه خواهد بود که سه ماه آن دوره تنفس و ۲۴ ماه آن دوران بازپرداخت است.

 این مسئول با بیان اینکه برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوه کرونا دولت مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است که مقرر است در هفته سوم اردیبهشت ماه براساس دستورالعمل ابلاغی از طریق بستر موجود در سامانه کارا و ساز و کار پیش‌بینی شده به کارفرمایان پرداخت گردد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: تسهیلات برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا برای هر کارگر ۱۲ میلیون تومان برای واحدهای تولیدی که بنا به دستور دولت فعالیت خود را متوقف کردند، به ازای هر کارگر ۱۶ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماه در نظر گرفته شده است.

 یوسفی در رابطه با مشمولان دریافت تسهیلات برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا در استان زنجان اظهار کرد: وجوه ذکر شده بین رسته‌های متاثر از شیوع بیماری کرونا برای کارفرمایانی که کارگران خود را اخراج نکرده‌اند و با وجود تاثیراتی که از شیوع ویروس کرونا داشته‌اند، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و واحدهای تولیدی که بر اساس تصمیم دولت موقتا تعطیل شده است، اختصاص خواهد یافت.

 وی با بیان اینکه معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعاونی‌هایی که اقدام به تولید موارد ضد عفونی کننده برنامه بهداشتی کرده و همکاری داشته‌اند، کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از این تعاونی‌ها اختصاص داده است، افزود: در استان زنجان نیز تعدادی از تعاونی‌ها از این امتیاز برخوردار شده‌اند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید