اخبار

ضرورت اجرای فازهای باقیمانده طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان‌های زنجان

ضرورت اجرای فازهای باقیمانده طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان‌های زنجان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان بر ضرورت اجرای فازهای باقیمانده طرح ارتقای هتلینگ بیمارستانهای تامین اجتماعی زنجان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان ، علی محمدی با بیان اینکه هم اکنون پرداخت مستمری و هزینه درمان بیماران کرونایی از اولویت اول سازمان تامین اجتماعی است، گفت: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی بیشترین اعتبارات خود را در راستای پرداخت مستمری و درمان بیماران کرونایی هزینه می‌کند که امیدواریم با فروکش کردن این بیماری، دستور ابلاغ تامین اعتبارات صادر شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه طرح هتلینگ در سه بخش از بیمارستان امام حسین زنجان و دو بخش از بیمارستان امید ابهر در سال 96 به مرحله بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: سال گذشته اجرای طرح ارتقای هتلینگ در سه بخش دیگر امام حسین(ع) ابلاغ شده که به محض تامین اعتبارات لازم، اجرای آن آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از همه خدمات رفاهی تعریف شده در قالب طرح ارتقای هتلینگ برای بیماران رایگان است، تصریح کرد: با اجرای طرح هتلینگ، ساختار ظاهری بیمارستان امام حسین(ع) تغییر یافته به طوریکه با اجرای این طرح ورودی بیمارستان بهسازی و تخت‌های بیمارستانی تعویض شده و سیستم‌های برودتی گرمایشی و سرمایشی نیز در راستای تامین آسایش بیماران بهسازی شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان افزود: با اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان امام حسین، لابی اصلی این بیمارستان نوسازی، و صندلی‌های همراهان بیماران که قبلا فلزی بود به صورت مبلمان گردید و تابلوهای موجود نیز به الکترونیکی تبدیل شد.

وی معتقد است: با اجرای کامل این طرح در بیمارستان امام حسین، امکانات بخش‌ها، در حد هتل‌های 4 ستاره بوده که در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

به گفته این مسؤول سال 96 بخش زنان و زایمان، اطفال و لابی در اجرای این طرح قرار گرفتند و در صورت ابلاغ تامین اعتبارات، هتلینگ بخش‌های جراحی زنان، سی سی یو و پست سی سی یو این بیمارستان نیز عملیاتی می‌شود.

 محمدی در خصوص اعتبارات این بخش به ایراد سخن پرداخت و افزود: با تامین اعتبارات طراحی‌ها در سه بخش مذکور به سرعت آغاز و در نیمه دوم سال‌جاری نیز اقدامات اجرای این طرح در دستور کار قرار می‌گیرد و ابراز امیدواری کرد، در صورت تصویب در سازمان مرکزی طرح توسعه بیمارستان امام حسین(ع) به منظور ارتقای استانداردهای فضای فیزیکی و همچنین طرح توسعه بیمارستان امید ابهر در سال‌جاری اجرایی شود.

شایان ذکر است، در بیمارستان امید ابهر نیز بخش اورژانس مطابق استانداردهای روز دنیا توسعه و استاندارد سازی شده است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید