اخبار

۱۰۶ کارگر مشکوک به کرونا در زنجان شناسایی شد

۱۰۶ کارگر مشکوک به کرونا در زنجان شناسایی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: گزارش‌ها بیانگر آن است که تاکنون ۱۰۶ نفر از کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی این استان مشکوک به بیمار کرونا تشخیص داده شده‌ و برای انجام خدمات مورد نیاز به واحدهای بهداشتی و درمانی استان معرفی شده‌اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: در زمان حاضر اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا در واحدهای تولیدی و صنعتی این استان با جدیت در حال انجام است و نظارت‌های کامل انجام می شود.

وی با بیان اینکه به واسطه شیوع ویروس کرونا در استان و نیز جلوگیری از انتقال این ویروس، برخی از کسب و کارها در استان زنجان تعطیل شد، اضافه کرد: در این میان به واسطه همین تعطیلی‌ها، سامانه ثبت‌نام بیمه بیکاری راه‌اندازی شده است.

 این مسؤول ادامه داد: تاکنون بیش از۶ هزارو ۹۳۲ نفر در استان زنجان در سامانه بیکاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶ هزار و یک نفر مشمول بیمه بیکاری  شدند.

به گفته وی، از این  تعداد بیش از ۲ هزار و ۴۶۰  نفر  در بخش صنعت، سه هزار و ۳۵۲  نفر در حزوه  خدمات، ۴۷ نفر کشاورزی و و ۱۴۲ مورد نیز اظهار نشده را شامل می شود .

یوسفی، افزود:  شهرستان زنجان  با  سه  هزار و ۶۶۸  بیشترین ثبت نام در سامانه بیکاری را به خود اختصاص داده وکمترین ثبت نام کنندگان هم مربوط به شهرستان‌های ایجرود و ماهنشان است.

وی با اشاره به اینکه دولت برای اینکه بتواند هزینه کارگران بیکار شده را پرداخت کند، اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است، افزود: این ثبت‌نام در سایت مذکور به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ارتباط با رزمایش مومنانه، طرح مواسات نیز گفت: با همکاری بسیج کارگری همچنین سپاه انصارالمهدی(عج) استان و ۲۶ واحد تولیدی و صنعتی شناسایی شده این اقدامات انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: طی ۲ روز آینده بسته های حمایتی تهیه شده به زودی به دست نیازمندان خواهد رسید و از طرفی با رعایت پروتکل های بهداشتی کمیسیون های مربوط به شکایات کارگری تشکیل شده و  اماکن ورزشی و تفریحی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

این مسؤول ادامه داد:همچنان واحدهای تولیدی و صنعتی برای تولید ماسک و سایر اقلام با همکاری شرکت تعاونی داروسازان در حال انجام است که این مهم با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و دستورالعمل ها به واحدها اعلام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد، با نظارتهای تیم بهداشتی در آینده نزدیک این بیماری مهار شود و عموم مردم از این موضوع اطمینان کامل داشته باشند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید