اخبار

بیش از پنج میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در قزوین ارایه می‌شود

بیش از پنج میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در قزوین ارایه می‌شود
پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در قالب دوره های فنی و حرفه‌ای امسال برای متقاضیان در استان قزوین ارایه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان قزوین، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین اظهار کرد: این آموزش ها در سه بخش دولتی (مراکز ثابت)، آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و کارگاه های بخش خصوصی ارایه می شود.

محسن مددی افزود: از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای تعهد آموزشی در نظر گرفته شده برای استان قزوین در سال جاری سهم آموزشگاه های آزاد و مراکز ثابت دولتی هرکدام ۴۰ درصد و همچنین ۲۰ درصد نیز به کارگاه های بخش خصوصی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه تعهدات آموزش مهارتی در استان قزوین در سال جاری نسبت به پارسال از رشد قابل توجهی برخوردار شده است،تصریح کرد: سال گذشته تعهدات آموزشی در نظر گرفته شده برای استان چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ساعت بود که بین نیمی از آن متعلق به بخش دولتی و سایر مربوط به بخش خصوصی بود که به این رقم برای سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت افزوده شده است.

وی گفت: امسال تنوع خوبی در رشته های فنی و حرفه ای داریم که متناسب با نیازهای بازار کار و تقاضای واحدهای تولیدی و خدماتی است.

۱۶۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان قزوین دارای مجوز فعالیت هستند.

این آموزشگاه ها در سال گذشته نزدیک به ۲ میلیون و صد هزار نفر ساعت آموزش مهارتی به متقاضیان ارایه کردند.

همچنین ۱۰ مرکز دولتی فنی و حرفه ای به متقاضیان در استان قزوین آموزش های مهارتی ارایه می کنند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید