اخبار

پرداخت تسهیلات به سرپرستان خانوار در کمترین زمان ممکن

پرداخت تسهیلات به سرپرستان خانوار در کمترین زمان ممکن
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: سرپرستان خانوار در کمترین زمان ممکن از پرداخت تسهیلات بهره مند شدند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های استانی تابعه وزارت متبوع عنوان کرد:  از جمله اقدامات موثری که از زمان شیوع ویروس کرونا صورت گرفت را ه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری برای پاسخگویی به دغدغه های کارگرانی بود که متاثر از کرونا بیکار شده بودند که خوشبختانه در استان زنجان با توجه به تدابیر بسیار خوبی که اندیشیده شده تعداد ثبت نام شدگان منطقی و قابل قبول بود و این اقدام موثر از حضور و هجوم افراد متقاضی نیز جلوگیری نمود.

یوسفی اظهار داشت: سایر اقدامات انجام گرفته پرداخت کمک هزینه معیشتی به دهک‌های پایین جامعه و فاقد درآمد که تحت هیچ سازمان حمایتی قرار نگرفته بودند به صورت بلاعوض بود.

 وی ادامه داد: سرپرستان خانوار در کمترین زمان ممکن از پرداخت تسهیلات بهره مند شدند و به دنبال آن مرحله دوم اجرای طرح تسهیلاتی دوره کرونایی که در حال اجرا است کارگاه هایی که دارای سابقه حق بیمه هستند را شامل می شود و پرداخت تسهیلات به الباقی کارگاه هایی که اطلاعاتشان اخذ شده در دست اقدام است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اشاره ای هم به تامین اعتبار 75 میلیارد تومانی برای پرداخت به صاحبان کسب و کار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا نمود و گفت: این اعتبار کارفرمایانی که تحت تاثیر کرونا کارگران خود را تعدیل نکردند (به ازای هر کارگر 12 میلیون تومان) و یا واحدهای تولیدی که بنا به توصیه دولت تعطیل شده‌اند( به ازای هر کارگر 16 میلیون تومان) را شامل می‌شود و مشمولان باید در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

در ادامه طبق دستور جلسه هریک از مدیران دستگاه های تابعه وزارت متبوع به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پرداختند.

شایان ذکر است در این جلسه عبدالهی به عنوان سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان زنجان توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و رئیس شورای هماهنگی به سایر اعضا معرفی شد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید