اخبار

بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برای درج اعتبار دفترچه به کارگزاری‌ها مراجعه نکنند

بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برای درج اعتبار دفترچه به کارگزاری‌ها مراجعه نکنند
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان از ارسال بخشنامه‌ای پیرامون اجرای طرح حذف درج اعتبار دفترچه‌های درمانی و جایگزینی آن با سامانه استحقاق درمان از ابتدای خردادماه سال‌جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان  استان زنجان علی محمدی مدیر درمان استان از ارسال بخشنامه‌ای پیرامون اجرای طرح حذف درج اعتبار دفترچه‌های درمانی و جایگزینی آن با سامانه استحقاق درمان از ابتدای خرداد ماه سال‌جاری خبر داد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه این طرح در راستای حذف تدریجی دفترچه درمانی و به منظور تسهیل در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان، مستمری بگیران و افراد تحت تکفل آنان در همه مراکز درمانی اعم از ملکی و غیرملکی طرف قرارداد و همچنین کاهش مراجعه مخاطبین ذیربط به شعب و کارگزاری‌های رسمی سازمان و با هدف ایجاد رضایتمندی آنان فراهم شده است، افزود: این طرح از اول خرداد ماه سال‌جاری در همه مراکز درمانی استان و بیش از 550 مرکز درمانی طرف قرارداد در سطح استان زنجان همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود.

این مقام مسؤول تصریح کرد: بیمه شدگان و مستمری بگیران می‌توانند از طریق سامانه ussd به سرشماره # 1420*4* ( استعلام / استحقاق درمان) و با درج کد ملی بیمار نسبت به استحقاق سنجی خود اقدام کنند.

محمدی تاکید کرد: فرآیند اخذ استحقاق درمان در بخش بستری با رعایت اصول و قواعد رفع هم‌پوشانی‌های درمانی سازمان‌های بیمه‌گر پایه کماکان به قوت خود باقی است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان یادآور شد: سرویس استعلام استحقاق درمان به صورت عام از طریق ussd در اختیار پزشکان و مراکز درمانی ملکی و غیرملکی طرف قرارداد قرار می‌گیرد.

محمدی در خصوص فرزندان ذکور نیز گفت: در صورتی‌که فرزندان ذکور بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران (19 سال تمام) به دلیل عدم ارائه گواهی تحصیلی معتبر دانشگاهی و همچنین فرزندان اناث آنان به دلیل عدم ارائه اصل شناسنامه، در سرویس استحقاق درمان «فاقد حمایت درمانی» باشند، تا زمان برقراری تعامل الکترونیکی با پایگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ارائه خدمات درمانی برای این دسته از فرزندان مطابق ضوابط و روال جاری انجام خواهد شد.

گفتنی است، در صورتی‌که بیمه شده و مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی به هر دلیل به وضعیت استحقاق درمان خود معترض باشد، می‎تواند از طریق تماس با سامانه «1420» سازمان‎ تامین‌اجتماعی نسبت به پیگیری موضوع اقدام کند.

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید