اخبار

مدیرکل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

ارتقای سواد کارگران عامل موثر در تقویت مهارت و افزایش بهره وری است

ارتقاء سواد کارگران,استان زنجان,وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی
مدیرکل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ارتقای سواد کارگران در واحدهای تولیدی و صنعتی عامل موثر در تقویت مهارت و افزایش بهره وری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان, محمدرضا یوسفی ظهر امروز در جلسه سوادآموزی و ریشه کنی بی سوادی جامعه کارگری با حضور و مشارکت واحدهای تولیدی و صنعتی استان، به ضرورت صیانت از نیروی کار با ارزش در واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید کرد و افزود: سوادآموزی و ارتقای سواد کارگران می تواند به تحقق انتظار کارفرمایان از کارگران کمک کند و امنیت شغلی بیشتری را برای نیروی کار در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه براساس ماده 155 قانون کار، واحدهای تولیدی موظف هستند با همکاری و نظارت مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امر سواد آموزی بزرگسالان مشارکت داشته باشند، اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان بزرگ ترین دستگاه اجتماعی کشور، در کنار رسالت های گوناگون خود، وظایفی را نیز در زمینه ارتقای سطح دانش و مهارت کارگران بر عهده دارد.

یوسفی افزود: دراین راستا یکی از برنامه های اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان در حوزه سواد آموزی، شناسایی مقرری بگیران بیمه بیکاری فاقد سواد و معرفی آنان به نهضت سواد آموزی است که البته در سال های اخیر شمار کارگران فاقد سواد در استان بسیار اندک شده تا جایی که اکنون به تعداد انگشتان دو دست هم نمی رسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین به پیگیری امور کودکان بازمانده از تحصیل توسط این اداره کل با همکاری آموزش و پروش در استان اشاره کرد و گفت: زنجان در زمینه تعداد تعداد کودکان بازمانده از تحصیل سی و یکمین استان کشور است و این حاکی از آن است که اجرای برنامه ها در مبارزه با بازماندگی کودکان از تحصیل دراین استان موفقیت آمیز بوده است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید