اخبار

مدیرصندوق بیمه اجتماعی روستاییان زنجان:

بیمه اجتماعی روستاییان ضامن تامین معیشت پایدار و کاهش مهاجرت به شهرها است

بیمه اجتماعی روستاییان,کاهش مهاجرت,استان زنجان,وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ضامن تامین معیشت پایدار برای بیمه شدگان در جوامع روستایی است و نقش مهمی در فقر زدایی و کاهش مهاجرت به شهرها دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی عباسی  به مناسبت پانزدهمین سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در کشور افزود: فعالیت این صندوق بر اساس تکالیف قانونی مبتنی بر اصل ۲۹ قانون اساسی و نیز قانون ساختار نظام رفاه و تامین اجتماعی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است.

وی ادامه داد: وظیفه و رسالت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تحت پوشش قرار دادن افرادی از جامعه روستایی است که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.

عباسی با بیان اینکه در زمان حاضر بر اساس پایش انجام شده، حدود ۱۲۷ هزار نفر از جمعیت روستایی استان زنجان تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای قرار ندارند، گفت: هم اکنون ۴۳ هزار و ۱۷۷ نفر از جامعه هدف در این استان، بیمه پرداز صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند.

وی افزود: هم اکنون سه هزار و ۵۷۰ نفر نیز در استان از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مستمری بازنشستگی، فوتی و از کار افتادگی دریافت می‌کنند. 

بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵، جمعیت روستایی استان زنجان بالغ بر ۳۴۶ هزار نفر است که این میزان ۳۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان با بیان اینکه افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند عضو صندوق بیمه روستاییان کشاورزان و عشایر شوند، ادامه داد: رانندگان برون شهری ساکن در روستاها و شاغلان در صنایع دستی نیز می‌توانند در عضویت صندوق قرار گیرند.

عباسی میزان حق بیمه پرداختی در صندوق را در هشت سطح درآمدی عنوان کرد و افزود: مبلغ حق بیمه واریزی از ۳۹۰ هزار تومان تا ۸۴۰ هزار تومان در سال را شامل می شود که بیمه شدگان همین مبالغ را نیز می توانند در ۲ تا ۴ قسط پرداخت کنند. 

وی خاطرنشان کرد: دو سوم حق بیمه در این صندق برای بیمه شدگان از سوی دولت پرداخت می شود.  

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: ضریب نفوذ بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این استان ۳۳.۵ درصد بوده که میانگین کشوری در این شاخص ۲۰ درصد است.
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید