اخبار

در جهت روانسازی امور توسط تامین اجتماعی، دکتر محمدی مدیر درمان استان خبر داد :

معاینات پزشکی اولیه برای متقاضیان بیمه حرف و مشاغل آزاد، معاف شد

معافیت معابنات پزشکی اولیه برای متقاضیان بیمه حرف و مشاغل آزاد,استان زنجان,وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی
مدیر درمان استان از معافیت معابنات پزشکی اولیه برای متقاضیان بیمه حرف و مشاغل آزاد خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  دکتر علی محمدی با بیان اینکه ارتقاء رضایتمندی بیمه شدگان این سازمان سرلوحه امور سازمان است ، گفت تحقق برنامه های عملیاتی سازمان مبنی بر تسهیل و روان سازی امور، تسریع در فرآیند تعمیم و گسترش پوشش بیمهای به آحاد افراد جامعه، ارتقاء سطح رضایتمندی متقاضیان و بیمه شدگان و  درجهت کاهش هزینه ها ، از برنامه های مهم و راهبردی این سازمان مردمی است .

وی در خصوص کلیه متقاضیان بیمه با ماهیت اختیاری که بیمه مورد درخواست آنان جنبه غیر اجباری دارد اظهار داشت این بیمه (شامل: بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، ادامه بیمه بهطور اختیاری، بیمه ایرانیان خارج از کشور، بیمههای توافقی، کارفرمایان صنفی، کارگران ساختمانی، رانندگان، خادمین ثابت مساجد، قالیبافان و شاغلان صنایع دستی شناسهدار و ...) را میشود.
مدیر درمان استان دو شرط اساسی را برای معافیت از معاینات پزشکی برای این قبیل بیمه شدگان ضروری و لازم الاجرا دانست و افزود این قبیل بیمه شدگان می بایست ظرف ده سال قبل از تاریخ درخواست ، یک سال سابقه پرداخت حق بیمه (365 روزبا نرخ کامل) داشته باشند و همچنین ظرف یک سال قبل از تاریخ درخواست ، دارای 90 روز سابقه پرداخت حق بیمه (با نرخ کامل) باشند. که دارا بودن توامان هر دو شرط براساس مواد 75 و 80 قانون تامین اجتماعی ، لازمه معافیت از معاینات اولیه برای این قبیل بیمه شدگان تامین اجتماعی است . به عبارت دیگر چنانچه به هر دلیلی شخص بیمه پرداز با ماهیت اختیاری دچار فاصله در بیمه پردازی باشند وفاصله بیش از تعریفات فوق نباشد ، نیاز به انجام آزمایشات و معاینات مجدد بیمه پردازی نمی باشد .
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید