اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

تولید آثار مقرنس در کارگاه سفال فنی و حرفه‌ای زنجان

تولید آثار مقرنس در کارگاه سفال فنی و حرفه‌ای زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از آغاز تولید آثار مقرنس در کارگاه سفال مجموعه دستان بینا مرکز شماره 3 خواهران الزهرا برای اولین بار در استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری اظهار کرد:در گذشته برای مرمت آثار تاریخی استان برای تزئینات معماری بنا، استادکار و آثار مورد نیاز از استان‌های دیگر تامین می‌شد، که با توجه به نیاز استان و تلاش مربیان و مهارت‌آموزان مرکز شماره ۳ خواهران الزهرا تولید شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن مقرنس‌کاری به عنوان معماری اصیل ایرانی در استان عنوان کرد: در صورت اختصاص فضای ثابت برای آموزش این هنر به علاقه‌مندان، آمادگی برای آموزش وجود داشته و هدف از ارائه این آموزش‌ها، احیای تزئینات معماری بومی در بناهای تاریخی و همچنین المان‌های معماری معاصرمان است.

وی با اشاره به اینکه 3 میلیون و 856 هزار و 539 نفر ساعت آموزش در بخش‌های دولتی ارائه شده است، بیان کرد: این آموزش‌ها شامل 22 هزار و 482 نفر دوره آموزش در چهار خوشه مهارتی است.

انصاری با اشاره به اینکه در خوشه خدمات ۱۲ گروه برنامه‌ریزی درسی آموزشی ارائه می‌شود، خاطر نشان کرد: خوشه صنعت نیز در برگیرنده ۳۳ گروه برنامه‌ریزی درسی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه خوشه فرهنگ و هنر در زنجان در برگیرنده ۱۱ گروه برنامه‌ریزی درسی است، افزود: خوشه کشاورزی نیز در برگیرنده ۱۰ گروه برنامه‌ریزی درسی در زمینه‌های امور زراعی، امور باغی، صنایع غذایی و گیاهان دارویی خواهد بود.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی توسط بخش غیردولتی و برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دارد، بیان کرد: تا پایان سال 1398، آموزش‌های این بخش 100 درصد تحقق یافته‌اند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید