اخبار

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:
اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی با 6 روش غیر حضوری و آنی قابل استعلام است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان زنجان : مسعود علیاری مدیر کل تامین اجتماعی استان طی نشستی اعلام کرد : براساس آمار های موجود سالانه در کل کشور بیش از 97 میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری های سازمان را داریم که 55 درصد مربوط به خدمات دفترچه است که ازاین میان 39 میلیون بار فقط مربوط به تامین اعتبار است . از این رو سازمان تامین اجتماعی در حرکتی برنامه ریزی شده در مرحله اول حذف اعتبار را شروع کرده که ضمن کاهش مراجعه حضوری به واحدهای اجرایی ، رضایتمندی بیمه شدگان را نیز در پی دارد .

وی افزود : شش روش استعلام غیر حضوری برای اعتبار دفترچه طراحی شده که سه روش آن اینترنتی و سه روش نیز غیر اینترنتی است و همه این روشها در حال حاضر در دسترس بیمه شدگان است .

علیاری گفت : اعتبار دفترچه های درمانی که در اختیار بیمه شدگان این سازمان قرار دارد از طریق بار کد خوان تعبیه شده ( با استفاده از دوربین موبایل ) و یا ورود کد ملی در وب اپلیکیشن به آدرس   tamin.ir ،از طریق بستر   USSD، با شماره گیری کد دستوری #1*1420*4*، کد دستوری #1666* بیمه سلامت  و سامانه اینترنتی به آدرس   medical.tamin.irقابل استعلام است .

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت : دفترچه هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده یا در آینده به پایان می رسد ، از اول خرداد ماه سال جاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار شده و مراکز درمانی طرف قرارداد از جمله پزشکان ، داروخانه ها و  مراکز پاراکلینیک ، اعتبار دفترچه های درمانی را از طریق یکی از 6 روش فوری ، بر خط و غیر حضوری که آماده گردیده و به سهولت قابل استفاده هستند ، در حین مراجعه بیمه شده استعلام و به مراجعه کننده ارائه خدمت می کنند .

وی افزود : بیمه شدگان ، بازنشستگان و تمامی افرادی که دارای دفترچه درمانی تامین اجتماعی هستند از مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری ها برای تمدید اعتبار دفترچه ها خودداری کنند زیرا اعتبار دفترچه درمانی آنان از طریق استعلام بر خط و فوری و در حین مراجعه به مراکز درمانی و مطب پزشکان از طریق مذکور مشخص است و می توانند تا آخرین برگ دفترچه درمانی خود را بدون نیاز به تمدید اعتبار حضوری، استفاده کنند .

وی تاکید کرد : خود بیمه شدگان تامین اجتماعی نیز می توانند اعتبار دفترچه های خود را از طریق روش های 6 گانه ذکر شده استعلام کنند. .

 وی گفت : سامانه استحقاق درمان ( استعلام بر خط اعتبار دفترچه های درمانی ) سازمان تامین اجتماعی تا کنون در اختیار داروخانه ها مراکز پاراکلینیک و بیمارستان های طرف قرارداد با این سازمان قرار داشت که به منظور سهولت بیشتر ، این سامانه با روش های جدید ومتنوع در اختیار پزشکان و نیز کلیه بیمه شدگان قرار گرفته است
۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید