اخبار

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: ایجاد مرکز نوآوری بخش تعاون بستری مناسب برای کارآفرینی و اشتغال به شیوه تعاونی است

مرکز نوآوری بخش تعاون در استان کرمانشاه ایجاد می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در اولین نشست تجهیز مرکز نوآوری بخش تعاون در استان کرمانشاه  که با حضور مدیر کل پارک علم و فناوری استان در دفتر مدیر کل برگزار شد به ضرورت ایجاد مرکز نوآوری بخش تعاون پرداخت و گفت: بخش تعاون همواره ورود به عرصه های نو اقتصادی را به عنوان راهبرد بر محور توسعه مد نظر داشته و سعی کرده تا از ارائه الگوی پیش برنده در زمینه های جدید سرمایه گذاری به عنوان ابزار ترویجی - علمی در شناساندن بخش تعاون به جامعه هدف بهره ببرد.

حسن عزیزی ایجاد مرکز نورآوری در استان را یک ضرورت در تعالی بخش تعاون خواند و اظهار کرد: ارائه الگوی روستا تعاون، توسعه عمران شهرستانی از جمله الگوهای پیشرو دیگر در حوزه تعاون هستند که در کناراین مرکز می توانند بستری مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و خلق ثروت به شیوه تعاونی باشند.

وی همچنین تصریح کرد: با تسهیل روند حمایت از فعالیت‌های نوآورانه از جانب تمامی دستگاه‌های اجرایی و با تجهیز مرکز نوآوری بخش تعاون در استان انتظار می رود به سمت اشتغال پایدار حرکت کنیم.

معصومه خان احمدی مدیرکل پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به اینکه در حال حاضر حمایت دولت از اقتصاد دانش بنیان  و نوبنیان را فراهم کرده است ، گفت: ایجاد مراکز نوآوری بخش تعاون قطعاً تاثیر بسزایی در ایجاد و شکل گیری تیم های کاری و دانش بنیان در بخش تعاون خواهد داشت.

مدیرکل پارک علم و فناوری استان  همچنین با اشاره به این که مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت ها و نوآوری های افراد ایجاد می شوند، بیان کرد: مراکز نوآوری به دنبال عرضه یک محصولی که بر مبنای دانش و پژوهش به بازار و خلق ثروت هستند.

مسعود شاکرمی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن تشریح اهداف ایجاد مرکز نوآوری تعاون دراستان، گفت: مرکز نوآوری بخش تعاون استان کرمانشاه با مشارکت شتاب دهنده ( شرکت تعاونی  مشکات رسانه زاگرس) و پارک علم و فناوری وابسته به جهاد دانشگاهی کرمانشاه و با هدف ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و فراهم کردن بستر رشد و پرورش ایده های نو بر مبنای دانش و ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی،اشتغال و تجاری سازی محصولات تعاونی نوبنیاد در بخش تعاون ایجاد می شود.

گفتنی است: در این نشست با حضور مجری مرکز نوآوری بخش تعاون تجهیز مرکز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد در آینده نزدیک پس تجهیز با کمک پارک علم و فناوری استان،و حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مرکز نوآوری بخش تعاون فعالیت خود را شروع نماید.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید