اخبار

728 نفر سهم استان بوشهر در اجرای طرح یارانه دستمزد

728 نفر سهم استان بوشهر در اجرای طرح یارانه دستمزد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: کارگاه هایی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را به مدت یک سال جذب نمایند ، از طرف دولت مبلغ ۳۰ درصد از حقوق شاغلین این کارگاه ها پرداخت می شود و سهم استان بوشهر در سال 99 تعداد 728 نفر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ حمیدرضا پناه گفت: بر اساس طرح یارانه دستمزد، وجهی به صورت ماهانه توسط دولت بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی که به افراد بیکار بین ۲۰ تا ۳۵ سال اطلاق می شود و فاقد سابقه بیمه پردازی برای مدت سه ماه یا بیشتر باشند،به عنوان یارانه، به کارفرما (شخص حقیقی یا حقوقی که در ماده ۳ قانون کار جمهوری اسلامی ایران و بند ۴ ماده ۲ قانون تامین اجتماعی تعریف شده و اداره کارگاه یا موسسات موضوع این دستورالعمل را برعهده دارد) پرداخت می‌شود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: برای زنان سرپرست خانوار بیکار متقاضی شغل اولی، رعایت شرط سنی الزامی نیست.

پناه با تاکید بر اینکه فعال بودن کارگاه در زمان اجرای برنامه یارانه دستمزد بر مبنای لیست بیمه تامین اجتماعی بایستی احراز شده باشد ادامه داد: طول دوره پرداخت یارانه دستمزد به ازای هر نیروی کار شغل اولی با تایید دستگاه هماهنگ کننده ۳۰ درصد حداقل دستمزد است و تا ۱۲ ماه به حساب کارفرما واریز می‌شود.

وی گفت:‌ از فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف انتظار می رود نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تامین آن اقدام شود.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید