اخبار

استاندار زنجان:

استان زنجان در سطح کشور کمترین آسیب را از کرونا دیده است/ ۷۷۰۰نفر مشمول بیمه بیکاری شدند

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان‌,تسهیلات کرونا
استاندار زنجان در جلسه شورای اشتغال استان گفت: استان زنجان در سطح کشور کمترین آسیب را از کرونا دیده است و عملکرد استان در پرداخت تسهیلات به مشاغلی که از کرونا آسیب دیدند خوب بوده و هشت درصد عملیاتی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای اشتغال در محل استانداری زنجان، ضمن تقدیر از خدمات ارزنده معاون امور اقتصادی استانداری زنجان، اظهار کرد: خدمات خوبی توسط این معاونت در استان انجام شده که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به وضعیت استان در برخورد با بیماری کرونا، افزود: استان زنجان در سطح کشور کمترین آسیب را از کرونا دیده است و عملکرد استان در پرداخت تسهیلات به مشاغلی که از کرونا آسیب دیدند خوب بوده و هشت درصد عملیاتی شده است.

این مسئول ادامه داد: باید ۱۲ دستگاه اجرایی که از تسهیلات استفاده می‌کنند، ۴۸۸ میلیارد تومان را جذب کنند. همچنین باید این دستگاه‌های اجرایی تسهیلات لازم را به ذی‌نفعان خود پرداخت کنند.

حقیقی تصریح کرد: تا پایان تیرماه باید تسهیلات لازم به واجدان شرایط در استان پرداخت شود و در این زمینه ذی‌نفعان خود را نسبت به دریافت تسهیلات اطلاع‌رسانی کنند. سرپرست جدید معاونت امور اقتصادی استانداری و اداره تعاون استان در رسانه ملی حضور داشته و ذی‌نفعان را نسبت به دریافت تسهیلات آگاه کنند؛ چراکه وقت کم است و باید دست افراد آسیب‌دیده از کرونا را بگیریم.

استاندار زنجان یادآور شد: کرونا برخی از مشاغل را درگیر کرده؛ بنابراین باید شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات، خوب عمل کند تا مشکلات کمتری برای اصناف و صنایع درگیر به وجود آید.

وی عنوان کرد: در سال جهش تولید، اشتغال هم افزایش می‌یابد و بیش از ۱۹۷ هزار اشتغال در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی در استان زنجان ایجاد می‌شود.

این مسئول با بیان این که استان، ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف وجود دارد که در این میان باید از این ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال استفاده شود، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم برای جهش تولید، بازگشت واحدهای تولیدی تعطیل‌ شده به چرخه تولید است؛ چراکه در ایجاد اشتغال بسیار موثر است.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، اظهار کرد: دولت در راستای حمایت از کارگران، ۱۴ رسته شغلی بیمه بیکاری به واجدان شرایط پرداخت می‌کند که در این میان بیش از ۷۷۰۰ نفر در استان زنجان مشمول بیمه بیکاری شده و مبلغ موردنظر را دریافت کردند.

محمدرضا یوسفی ادامه داد: افرادی که در مشاغل پرخطر همچون رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، طباخی‌ها، حمل و نقل عمومی، باشگاه‌های ورزشی، مجتمع‌های فرهنگی و هنری فعالیت داشتند، می‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید