اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

بهزیستی زنجان در هفته بهزیستی ۴۰ طرح افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌کند

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,بهزیستی,افتتاح 40طرح
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته همزمان با هفته بهزیستی و گرامیداشت چهلمین سالگرد تاسیس این سازمان، ۴۰ طرح در این استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری  افزود: طی هفته بهزیستی ۱۵ واحد مسکونی مددجویی، ۱۳ طرح خود اشتغالی، ساختمان اداری طارم، مراکز مثبت زندگی، مرکز غیرانتفاعی cbr، مرکز مشاوره خانواده و دیگر طرح‌ها در سطح استان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی مرکز نگهداری معلولان کم‌توان ذهنی بالای ۱۴ سال اضافه کرد: ۱۴ مرکز روزانه و ۱۰ مرکز شبانه روزی در حوزه توانبخشی با ۶ مرکز مختص نگهداری شبانه روزی معلولان کم توان ذهنی در استان فعال است.

این مسؤول ادامه داد: اولین مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست خیرساز زنجان نیز طی هفته بهزیستی کلنگ زنی می شود که این مهم به همت یک خیر انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: فضاسازی شهری، پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی از شبکه اشراق و اطلاع رسانی وسیع خدمات بهزیستی از دیگر برنامه های بهزیستی استان طی هفته بهزیستی است.

محمدی افزود: سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای تخصصی، حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: طبق افکار سنجی صورت گرفته از طریق مرکز ایسپا، اعتماد مردم به بهزیستی افزایش یافته که این اعتماد را می توان در افزایش چشمگیر کمک‌های مردمی به بهزیستی و حضور خیران در بهزیستی شاهد بود.

به گفته وی افتتاحیه های بهزیستی این استان از ۲۱ تا ۲۷ تیر امسال و همزمان با هفته بهزیستی با شعار "شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده" در شهرهای زنجان، طارم و خدابنده برگزار خواهد شد.        
۱۹ درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد ۲۴ هزار و ۸۱۳ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از این تعداد هفت هزار و ۸۶ خانوار معادل ۳۱ درصد مستمری بگیر بوده و ۶۹ درصد مابقی نیز از سایر خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید