اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

۲ هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی زنجان تحویل شده است

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,بهزیستی,تحویل واحدهای مسکونی به مددجویان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: با اجرای نهضت ساخت مسکن ۲ هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی این استان تحویل داده شده است که آمار سال گذشته ۸۸ واحد و چهار ماهه امسال نیز ۱۵ واحد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری در مراسم افتتاح پروژه های بهزیستی شهرستان های طارم و خدابنده افزود: احداث مسکن برای مددجویان یکی از اقدامات مهم در راستای ارائه خدمات حمایتی بهزیستی برای افراد تحت پوشش بوده است.

وی یادآورشد: طی سال گذشته ۸۸ واحد مسکونی به افراد تحت پوشش واجد شرایط واگذار شد که برای ساخت این واحدها  ۸۸۴ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت و میزان معافیت های اعمال شده برای انشعابات آب، برق، گاز، صدور پروانه و عوارض شهرداری نیز معادل ۳۵۲ میلیون تومان بوده است.

این مسؤول با اشاره به برنامه های هفته بهزیستی استان زنجان گفت: بسیاری از معتادان پس از ترک اعتیار، دوباره به سمت مصرف مواد گرایش پیدا می کنند، که طی هفته دولت امسال مرکز جامع درمان بازتوانی اعتیاد استان افتتاح می شود.

به گفته وی، فرآیند کار در این مرکز به این طریق است که پس از نگهداری معتاد به مدت چهار ماه، وی در خانواده نیز تحت درمان قرار می گیرد تا در مدت یکسال به توانمندی لازم برسد.

وی اضافه کرد: خط ۱۴۸۲ سامانه نظارتی دیده بان ویژه مددجویان بهزیستی است که با هدف ثبت و پیگیری شکایات، رضایت سنجی، انتقادات، ایده ها و پیشنهادات در سطح کشور راه اندازی شده که این مهم نیز در استان به وقوع خواهد پیوست.

این مسؤول ادامه داد: امروز همزمان با هفته بهزیستی ۱۳ طرح اشتغالزایی مددجویان بهزیستی این استان با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان افتتاح شد که از این تعداد هفت طرح به شهر زنجان، چهار طرح به شهرستان خدابنده و ۲ طرح  هم به سلطانیه اختصاص دارد.

وی افتتاح مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی، کلنگ زنی مرکز نگهداری معلولان کم توان ذهنی بالای ۱۴ سال، افتتاح ساختمان اداری بهزیستی شهرستان طارم با اعتبار یک میلیارد تومانی را  از جمله برنامه های بهزیستی ذکر کرد.

محمدی افزود: رونمایی از سامانه الکترونیکی مجوزهای سازمان بهزیستی و همچنین صورت‌های مالی سال ۹۸ بهزیستی در راستای شفافیت بخشی از برنامه‌های این سازمان در هفته آتی هستند.

وی اظهار داشت: هم اکنون بهزیستی استان از بیش از ۸۰ هزار مددجو حمایت می کند که از این تعداد ۱۸ هزار و ۴۳۶ مستمری‌بگیر و ۲۲ هزار معلول نیز از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: در حوزه معاونت پیشگیری نیز بیش از هفت  هزار نفر در مراکز زیر نظر بهزیستی پذیرش شده که وظیفه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مشاوره‌های روانشناختی را به عهده دارد.

وی اظهار داشت: با همکاری دادگستری و شهرداری زنجان ۳۰۰ معتاد متجاهر در استان جمع آوری شده و ۲۴ مرکز اعتیاد در استان فعال است که بیش از ۹ هزار نفر از آن استفاده کرده‌اند.

به گفته محمدی سال گذشته میزان مشارکت های مردمی اعم از نقدی، غیرنقدی و خدماتی به بهزیستی این استان حدود ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

این مسؤول خاطر نشان کرد: امسال با توجه به شرایط کرونایی اعتبار مددجویی بهزیستی کاهش یافته که برای رفع این مهم درخواست می شود که استان در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشد.

برنامه های بهزیستی کشور از ۲۱ تا ۲۷ تیر امسال و همزمان با هفته بهزیستی با شعار "شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده" در شهرهای زنجان، طارم و خدابنده استان زنجان آغاز شده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید