اخبار

۴۵۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان شناسایی شد

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,تامین اجتماعی,بیماران کرونایی
معاون درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون ۴۵۲ نفر بیمار مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان شناسایی و از این تعداد تست ۱۷۱ بیمار تایید شده است.
 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان،  دکتر  جواد عابدی  در نشست خبری با خبرنگاران استان که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: هم اکنون ۷۰ تخت بیمارستانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است و در صورت نیاز تعداد بیشتری در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت، که بخشی از نیروها به دلیل درگیر شدن خود و یا نزدیکانشان و رعایت ایزولاسیون از چرخه خدمت به بیماران خارج می‌شوند.

وی اضافه کرد: برای درمان هر بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان پنج میلیون تومان هزینه می‌شود و طی سال گذشته این اداره کل ۳۲ میلیارد تومان برای ارائه خدمات درمانی به بیماران هزینه کرده است.

 عابدی با بیان اینکه همگان سنگردار مبارزه با کرونا با رعایت فاصله اجتماعی، دوری از اجتماعات و رعایت نکات بهداشتی هستند اضافه کرد: هم اکنون ۱۴۱ تخت در بیمارستان تامین اجتماعی استان وجود دارد که اقدامات اولیه برای افزایش این تعداد به ۱۶۵ تخت در بیمارستان امام حسین(ع) زنجان انجام شده است.

وی اظهار داشت: بدهی مراکز خصوصی ارائه کننده خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی تا بهمن سال گذشته تسویه شده که با دریافت  صورتحساب بقیه  ماهها تلاش می شود پرداختی  ها روند شتابانی داشته باشد.

عابدی افزود: افزود: هم اکنون تامین اجتماعی استان در بخش درمان مستقیم ۲ بیمارستان با ۲۱۷ تخت فعال و ۲ درمانگاه تخصصی، یک پلی‌کلینیک و۲ درمانگاه عمومی در حال خدمت‌رسانی است.

وی اضافه کرد: بر این مبنا خدمات درمانی تامین اجتماعی در بخش غیرمستقیم نیز در ۵۶۷ مرکز درمانی خصوصی طرف قرارداد با این سازمان ارایه می شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: کمبود نیروی متخصص به خصوص رادیولوژیست و متخصص قلب از مشکلات بخش درمان تامین اجتماعی است و در این میان تفاوت تعرفه‌های موجود مانع جدی در جذب نیرو محسوب می شود.

هم اکنون ۵۲ درصد جمعیت استان معادل ۵۴۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و حدود ۹۵۰ نفر از پرسنل در بخش درمانی این اداره‌کل مشغول خدمت‌رسانی هستند.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید