اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات ویژه کروناادامه دارد

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,سامانه بیمه بیکاری,تسهیلات ویژه کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه سهم این استان از تسهیلات ویژه کرونا ۴۸۸ میلیارد تومان است گفت: ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات ویژه کروناادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون, کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی ، با اشاره به اینکه 14 گروه کسب‌و‌کار در کشور و استان از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده‌‌اند عنوان کرد: مراکز توزیع و تولید غذا، مراکز گردشگری حمل‌و‌نقل عمومی، تولید و توزیع‌کنندگان پوشاک، تولید و توزیع‌کنندگان آجیل، مراکز تفریحی اقامتی، موسسات خصوصی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت بهداشت، آموزشگاه‌های رانندگی و آرایشگاه‌ها از جمله آن‌ها هستند. البته بعد از مدتی به واحد‌های مذکور واحد‌های پرورش گوشت، تولید کننده‌های مرغ مادر، مراکز تولید محصولات گلخانه‌ای، صیفی‌جات نیز اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه واحد‌های تولیدی و صنعتی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته‌ و تعدیل نیرو انجام داده‌اند از همان روز‌ها با مراجعه به سامانه بیمه بیکاری می‌توانستند در آن ثبت نام کنند، عنوان کرد: تا حال حاضر 7 هزار و 600 نفر در سامانه مذکور در استان زنجان ثبت نام کرده‌اند که یک هزار و 700 نفر در مرحله اول و بقیه افراد نیز در مراحل بعد به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه مرحله اول ثبت نام بیمه بیکاری حاصل از شیوع ویروس کرونا از 10 اسفند ماه تا آخر اردیبهشت بود و اعتبار لازم از طریق سامانه برنامه و بودجه تامین شد، گفت: به افراد مشمول در صورت مجرد بودن 800 هزار تومان و در صورت متاهل بودن یک میلیون‌ و 250 هزار تومان پرداخت شد و این در حالی است که افرادی که از ابتدای خرداد همچنان بیکار مانده‌‌اند از صندوق بیمه بیکاری، مقرری ماهانه نیز دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه قانون بیمه بیکاری پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده است و اگر یک واحد به حالت عادی برگردد کارفرما موظف است تا نیروی خود را از بین همین افراد انتخاب کند خاطرنشان کرد: افرادی که به دلیل بیماری کرونا از بیمه بیکاری استفاده کنند و مقرری بگیر بیمه بیکاری باشند در اولویت جذب و استخدام در همان کارگاه قبلی خود را دارند.

یوسفی با اشاره به اینکه بیشترین تعدیل شد‌گان مربوط به نیرو‌های واحد‌های تولیدی و صنعتی هستند ابراز داشت: واحد‌های صنعتی و نساجی بشترین تعداد بیکاران را در طول مدت شیوع بیماری ویروس کرونا داشته‌اند اما تمهیدات خوبی توسط دستگاه‌‌های اجرایی صورت گرفته است و مشکلات واحد‌های تولیدی در حال بررسی است و در آینده‌ای نزدیک نیز شاهد حضور کارگران در کارگاه‌ها خواهیم بود.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۴
اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید