اخبار

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان:

شناسایی 13 هزار و 785 کارگاه مشمول استفاده از تسهیلات کرونایی

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,کارگاه های مشمول تسهیلات کرونایی
مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 13 هزار و 785 کارگاه در مرحله اول در استان مورد شناسایی قرار گرفته و مشمول استفاده از تسهیلات کرونایی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی با اشاره به اینکه 13 هزار و 785 کارگاه در مرحله اول در استان مورد شناسایی قرار گرفته و مشمول استفاده از تسهیلات کرونایی هستند عنوان کرد: تا حال حاضر یک هزار‌ و 700 کارگاه برای استفاده از تسهیلات ثبت‌نام کرده‌‌اند، اما از تمام صنوف مختلفی که آسیب دیده‌‌اند درخواست می‌‌کنیم برای استفاده از این تسهیلات ارزان قیمت که به عنوان یک فرصت است، استفاده کنند.

به گفته وی، افراد ثبت‌نام کننده سه روز حداکثر بعد از ثبت‌‌نام مورد تایید دستگاه اجرایی قرار می‌‌گیرند و نهایتا به سیستم بانکی ارجاع داده می‌‌شوند و بعد از مدت یک هفته که مراتب مورد قبول واقع شد و متقاضی واجد شرایط بود می‌تواند نسبت به تکمیل پرونده اقدام نماید.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه محدودیت‌های متعارفی که در سایر تسهیلات بانکی، همچون بدهی‌های غیر جاری، استعلام مالیاتی یا چک‌های برگشتی در این طرح در نظر گرفته نشده است افزود: افراد مشمول به راحتی می‌‌توانند ثبت نام کرده و تسهیلات را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه واحد‌هایی که دارای کد کارگاهی هستند به ازای هر کارگر خود 12 تا 16 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند گفت: 12 میلیون تومان برای شغل‌هایی است که از کرونا آسیب دیده‌‌اند و 16 میلیون تومان نیز برای آن دسته از شغل‌های است که بنا به دستور ستاد کرونا واحد صنفی‌شان تعطیل شده است.

این مقام مسئول با بیان این که در مرحله دوم که تسهیلات عموماً به کارگاه‌های فاقد کد کارگاهی تعلق می‌گیرد داشتن یا نداشتن بیمه معیار نیست، تاکید کرد: کارگاه ‌هایی که حتی بیمه ندارند نیز می‌توانند به ازای هر نفر به صورت خویش‌فرمایی 6 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند و در صورتی که رابطه بین کارگری و خویش‌فرمایی بین سرپرست کارگران و پرسنل وجود داشته باشد به ازای هر کارگر 8 میلیون تومان تسهیلات تعلق می‌‌گیرد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به اینکه تا سقف 16 میلیون تومان صرفاً متقاضی با ارائه سفته می‌تواند نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کند گفت: 16 تا 48 میلیون تومان تسهیلات نیازمند سفته و یک ضامن، 48 تا 160 میلیون تومان نیازمند سفته و دو ضامن، 160 تا 200 میلیون تومان سفته و سه ضامن و بیشتر از 200 میلیون تومان نیازمند تضمین‌های لازم است که از اداره تضمین صادر شده و بانک‌‌ها نیز طبق متعارف موجود مکلف به اخذ تضامین هستند.

طبق گفته این مسئول، بازپرداخت تسهیلات کرونایی 24 ماهه است و مرحله نخست آن نیز از مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد و افرادی که در مرحله دوم کد کارگاهی داشته‌‌اند از اول آبان بازپرداخت تسهیلات خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه سهم این استان از تسهیلات ویژه کرونا 488 میلیارد تومان است تاکید کرد: هیچ گونه محدودیتی در این طرح و این میزان اعتبار وجود ندارد به همین دلیل با توجه به خسارت‌های بالایی که ویروس کرونا وارد کرده است کسانی که واجد شرایط هستند بهتر است از تسهیلات بهره‌مند گردند.

این مسئول با بیان اینکه اگر میزان اعتبار اختصاص یافته به استان مورد استفاده قرار نگیرد در حوزه‌‌های دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت، افزود: هرچه صاحبان کسب و کار سریع ‌تر به سامانه کارا مراجعه کنند می‌توانند از دوره تنفس بیشتری در بازپرداخت وام و تسهیلات استفاده نمایند.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید