اخبار

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان:

تامین اجتماعی زنجان ماهانه ۱۳۵ میلیارد تومان در قالب مستمری هزینه می‌کند

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,تامین اجتماعی,135میلیارد تومان هزینه مستمری
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: این اداره کل در زمان حاضر ۴۸ هزارو ۵۰۰ نفر مستمری بگیر در استان دارد که برای این تعداد علاوه بر هزینه‌های بخش درمان، ۱۳۵ میلیارد تومان نیز به صورت ماهیانه در قالب مستمری و کمک‌های کوتاه مدت هزینه می‌کند.

مسعود علیاری  در خصوص پرداخت مابه‌التفاوت مستمری فروردین و اردیبهشت افزود: از ابتدای سال جاری طبق مصوبه هیات دولت، علاوه بر افزایش ۱۶۶ هزار تومانی حقوق تمامی مستمری بگیران، حقوق حداقل بگیران این گروه ۲۶ درصد و سایر سطوح ۱۵ درصد نیز افزایش خواهد یافت.

این مسؤول ادامه داد: بر این مبنا حقوق خرداد امسال نیز به همراه افزایش اعلام شده برای این ماه به مستمری بگیران استانی پرداخت شده و بابت مابه التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت نیز بدهکاری هایی به این گروه وجود دارد که از ۲۰ تا ۳۱ تیر ماه جاری به همراه حقوق آنان پرداخت خواهد شد.     

وی اظهار داشت: با پیگیری های سازمان تامین اجتماعی برای وصول مطالبات، خوشبختانه مقرر شد ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی های این سازمان در قالب ۹ شرکت دولتی به میزان سهام آنان به سازمان تامین  اجتماعی واگذار شود که طی مرداد امسال نیز با اجرای قانون همسان سازی مستمری بگیران این سازمان حقوق این قشر نیز محقق شد.

علیاری افزود: حدود ۱۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان از مجموع ۳۲ هزار میلیارد تومان یاد شده در قالب همسان سازی و سه هزار میلیارد تومان هم بابت افزایش هزینه خانوار و کمک هزینه مسکن مستمری بگیران تا پایان مرداد امسال برای مستمری بگیران حداقل بگیر پرداخت خواهد شد.

وی، با اشاره به کمک دولت و تامین اجتماعی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی در ایام کرونایی گفت: با مساعدتهای انجام شده در خصوص کارگاه‌های تولیدی، حدود ۳۰ هزار بیمه شده اجباری استان از سوی این اداره کل حمایت شدند.

علیاری افزود: ۶۰ هزار بیمه شدگان غیر اجباری این استان نیز شامل مشاغل آزاد، اختیاری، رانندگان درون و برون شهری، کارگران و قالیبافان و غیره از مهلت داده شده استفاده لازم را داشته باشند.

 به گفته وی، هم اکنون ۴۴ میلیون نفر در سطح کشور معادل ۵۰ درصد از خدمات بیمه این سازمان استفاده می کنند که در این استان نیز ۵۴۵  هزار نفر از جمعی زیر چتر این نوع بیمه قرار دارند

۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید