اخبار

138 مددجوی بهزیستی در زنجان صاحب شغل شدند

وزارت تعاون,کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,بهزیستی,اشتغال مددجویان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در سه ماهه نخست امسال برای 138 مددجوی بهزیستی زنجان شغل ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال برای 138 نفر ایجاد  اشتغال شده است.

مدیرکل بهزیستی زنجان افزود: 13 طرح اشتغالزایی در شهرستان‌های زنجان، خدابنده و سلطانیه با اعتباری بالغ بر 676 میلیون تومان و ایجاد اشتغال برای 21 نفر به صورت خود اشتغالی  ایجاد شده است.

وی افزود: در سال گذشته به بیش از 440 نفر تسهیلات بانکی به مبلغ 8 میلیارد و 833 میلیون تومان برای اشتغالزایی پرداخت شده است و برای 758 نفر، یک میلیارد و 709  میلیون تومان حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی پرداخت شده است.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر 22 هزار و 190  پرونده افراد دارای معلولیت ثبت شده، با 21 هزار و 621 پرونده تحت حمایت سازمان وجود دارد و  این تعداد ۱.۷ درصد از جمعیت کل استان را شامل می‌شود.

وی افزود: هم اکنون  57 مرکز در بخش معلولان فعال هستند که شامل مراکز روزانه و شبانه روزی و ویزیت در منزل و مراقبت در منزل و کلینیک توانبخشی فعالیت می‌کنند که در مجموع 7 هزار و 980 نفر از خدمات این مراکز بهره‌مند می‌شوند و همچنین 320 فرد ضایعه نخاعی حق پرستاری دریافت می‌کنند.

محمدی قیداری با تاکید بر لزوم مناسب‌سازی معابر و مبلمان شهری در حوزه توانبخشی معلولان گفت: مناسب‌سازی در دو بخش فرهنگی و فیزیکی پیگیری می‌شود و در بخش فرهنگی که وظیفه رسانه‌ها است و بخش فیزیکی که باید برای حضور معلولین در جامعه مهیا باشد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: در پروژه‌های جدید باید موضوع توجه به نیازمندی‌های معلولان به طور جدی رعایت شود و در بقیه اماکن شهر هم با برنامه‌ریزی به مناسب‌سازی پرداخته شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید