اخبار

عملکردمطلوب زنجان در ثبت‌نام تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

عملکرد زنجان در ثبت‌نام تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان گفت: از ۴۸۸ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی دولت برای مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تاکنون متقاضیان برای دریافت ۷۰ میلیارد تومان ثبت‌نام کرده‌اند
 

محمدرضا آبی‌پور با بیان اینکه زنجان در این زمینه، عملکرد مطلوب و قابل قبولی دارد اظهار داشت: تسهیلات مربوط به شماری از متقاضیان پرداخت و شمار دیگری نیز به بانک‌ها ارجاع شده و در جریان پرداخت قرار دارد.
وی با بیان اینکه اصناف و مشاغل و اقشار مختلف جامعه باید به ۲ نکته توجه داشته باشند، خاطرنشان کرد: اول اینکه جذب این تسهیلات در دست مسؤولان دولتی در استان نبوده و به ثبت‌نام جامعه هدف و مخاطبان دستگاه‌های اجرایی بستگی دارد.سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان گفت: دولت برای کمک به ۱۴ گروه از اصناف و مشاغل آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا تسهیلاتی به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان با نرخ کارمزد ۱۲ درصد در سطح کشور کارسازی کرده که ۴۸۸ میلیارد تومان نیز برای مشاغل استان زنجان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: جذب این تسهیلات در دست دولت و دستگاه‌های اجرایی استان نبوده و بلکه به شمار متقاضیان و اصناف آسیب‌دیده از کرونا و ثبت‌نام آن‌ها در بخش تسهیلات کرونا در سامانه «کارا» بستگی دارد.
آبی‌پور با بیان اینکه نرخ کارمزد این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و دریافت‌کنندگان تسهیلات به ۲ بخش تقسیم می‌شوند، خاطرنشان کرد: اصناف و مشاغلی مانند تالارهای پذیرایی که به اجبار و بنا به تصمیم دولت، تعطیل شده‌اند طبق لیست بیمه تامین اجتماعی اسفندماه سال گذشته به ازای هر کارگر، مبلغ ۱۶ میلیون تومان و مشاغلی که آسیب آن‌ها نه به دلیل تعطیلی توسط دولت بلکه به دلایل دیگری مانند کمبود مشتری بوده به ازای هر کارگر، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه مشاغل آسیب‌دیده نیز به ۲ گروه تقسیم می‌شوند، افزود: گروه اول، واحدهای دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی هستند که این گروه تا ۳۱ تیرماه مهلت ثبت‌نام داشتند.
وی تصریح کرد: البته در پی دریافت مهلت مجدد برای ثبت‌نام هستیم که در صورت تحقق، اطلاع‌رسانی می‌شود.
آبی‌پور ادامه داد: گروه دوم، واحدهای بدون کد کارگاهی تامین اجتماعی هستند که این گروه تا ۳۱ مردادماه سال جاری مهلت ثبت‌نام دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان گفت: به محض دریافت این دستورالعمل به تمام دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شد که اطلاع‌رسانی لازم با روش‌های مختلف را به زیرمجموعه‌های خود داشته باشند تا مشاغل واجد شرایط ذیل دستگاه‌ها تقاضای خود را در سامانه کارا ثبت کنند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط و امکان دریافت این تسهیلات به صورت شفاف و دقیق به جامعه هدف اطلاع‌رسانی شده است، اظهار داشت: علاوه بر ابلاغ کتبی و مستمر از سوی معاونت اقتصادی استانداری و دستگاه‌های متولی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی ۲ مرحله با حضور در شبکه استانی سیمای مرکز زنجان نسبت به تبیین این موضوع اقدام کرده است.

۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید