اخبار

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان:

جهاددانشگاهی؛ نهادی تسهیل‌گر برای اشتغال خانگی

جهاددانشگاهی؛ نهادی تسهیل‌گر برای اشتغال خانگی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، از همکاری جهاددانشگاهی با وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به عنوان نهادی تسهیل‌گر در حوزه اشتغال خانگی خبر داد.

محمدرضا یوسفی  ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی و با اشاره به اینکه این نهاد انقلابی همواره به‌عنوان اهرم تسهیل‌کننده در حوزه اشتغال خانگی همکاری تنگاتنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی داشته است، گفت: در راستای پیاده‌سازی و اجرای برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در زمینه کارآفرینی و اشتغال، استفاده از ظرفیت نهادهای توسعه‌ای به ‌عنوان یکی از مولفه‌های ضروری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: یکی از طرح‌های کارآمد حوزه اشتغال، طرح توسعه کسب‌ و کارهای خرد و خانگی است که در آن از ظرفیت جهاددانشگاهی در نقش یک سازمان توسعه‌ای استفاده ‌شده و در مرحله پایلوت در ۹ استان دستاوردهای قابل اعتنایی داشته است.

این مسئول با یادآوری اینکه موضوع این تفاهم‌نامه، توسعه و بهبود مستمر و پایدارسازی کسب‌ و کارهای خرد و خانگی در چارچوب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی است، تصریح کرد: این روند از طریق پیاده‌سازی الگوهای موفق، توسعه اشتغال و کارآفرینی در مناطق، رسته‌ها و گروه‌های هدف با تاکید بر مناطق روستایی و توسعه کسب ‌و کارهای خرد و خانگی از نظر مهارت، استانداردها، کیفیت، تکنولوژی، حضور در بازار، برندسازی محصولی و منطقه‌ای صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه شامل انجام مطالعات به منظور آسیب‌شناسی، بهبود و ارتقای کمی و کیفی کسب‌ و کارهای خرد و خانگی، تدوین و پیاده‌سازی الگوهای موفق از شبکه‌ کسب ‌و کارهای خانگی در سراسر کشور در راستای پیوند آن با اقتصاد ملی، ایجاد هم‌گرایی و هم‌سویی بین کسب ‌و کارهای بزرگ، خرد و خانگی با ایجاد و تقویت زنجیره ارزش است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی ادامه داد: علاوه بر این، اجرا و پیاده‌سازی طرح‌های اشتغال و کارآفرینی در مناطق روستایی کشور با تاکید بر روستاهای کانونی، اجرای طرح‌های توانمندسازی و اتصال به بازار برای متقاضیان کسب‌ و کارهای خرد و خانگی در چارچوب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و شناسایی و ترغیب پیش‌رانان برای توسعه کمی و کیفی کسب ‌و کارهای خرد و خانگی نیز از جمله زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

یوسفی با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده که جهاددانشگاهی توانسته است در طول چهل سال گذشته نسبت به تربیت نیروی کارآمد و متعهد اقدام کرده و تاثیرگزاری و جریان‌سازی خود را در این چهار دهه نشان دهد، خاطرنشان کرد: همین توانمندی‌ها در بخش‌های مختلف بیانگر آن است که باید از ظرفیت و توانمندی که در این نهاد انقلابی وجود داشته و در طول چهل سال گذشته این توانمندی را به اثبات رسانده است، استفاده حداکثری کرد.

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید