اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

تقویت فعالیتهای کارآفرینانه برای بهره گیری مناسب از پنجره جمعیتی

تقویت فعالیتهای کارآفرینانه  برای بهره گیری مناسب از پنجره جمعیتی
مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور، مناسب ترین راه بهره گیری از پنجره جمعیتی تقویت فعالیتهای کارآفرینانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی در اولین جلسه هیات فنی صدور مجوز برای مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان که با حضور اعضاء هیات فنی صدور مجوز استان، در محل این اداره کل برگزار شد عنوان کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و چالش‌های جمعیتی حال حاضر و آینده ایران، نحوه بهره‌برداری از فرصت پنجره جمعیتی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: بهره‌برداری از فرصت پنجره جمعیتی و تبدیل آن به فرصت اقتصادی و اجتماعی مستلزم توانمندی و مقتدرسازی جوانان برای توسعه اقتصادی، گسترش فرصت‌های شغلی، سرمایه‌گذاری مطلوب و بهبود کیفیت سرمایه انسانی است.

یوسفی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی کشور مناسب ترین راه بهره گیری از پنجره جمعیتی تقویت فعالیتهای کارآفرینانه است افزود: مهم‌ترین بستر تبدیل پنجره‌ جمعیتی به توسعه گسترش فرصت‌های شغلی به ‌ویژه برای جوانان تحصیل‌کرده از طریق کارآفرینی واقعی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت ایران جمعیتی جوان است و بیش از دو سوم این جمعیت در سن فعالیت و کار به سر می ‌برند عنوان کرد: در صورتی که از این پنجره جمعیتی بهره گرفته شده و متناسب با آن شرایط اشتغال و بهره‌ وری ایجاد شود، نه تنها برخی از مشکلات جمعیتی از جمله تأخیر در ازدواج و فرزندآوری مرتفع خواهند شد، بلکه تولید و بهره‌ وری بالاتر نسل جوان در آینده می ‌تواند به طور خودکار از آثار منفی دوره ی سالمندی در آینده جلوگیری خواهد کرد و سالمندی سالم، فعال و موفقیت آمیزی را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با بیان این که گشایش پنجره جمعیتی در یک کشور معمولا فرصت مغتنمی برای رشد و توسعه اقتصادی آن کشور محسوب می شود گفت: باید از آن خوب بهره برداری شود چرا که به آسانی قابل تکرار نیست و شاید بتوان گفت که در عمر هر ملت ممکن است فقط یک بار تجربه شود.

وی همچنین شرکت های تعاونی و  ضرورت خلاقیت و نوآوری در این شرکتها برای خروج از فضاهای سنتی را بسیار مهم و قابل توجه خواند و عنوان کرد:  این شرکت ها می توانند از طریق دریافت مجوز مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی  مطابق ماده 7 در زمینه های فعالیت مراکز مشاوره فعالیت نمایند .

شایان ذکر است: در این جلسه، کمیته هیات فنی با صدور مجوز 4 شرکت تعاونی استان در حوزه فعالیت مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی موافقت نمودند. همچنین با صدور مجوز برای ایجاد و راه اندازی کافه کارآفرینی برای کانون کارآفرینان استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان موافقت بعمل آمد.

۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید