اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

323 معلول ضایعه نخاعی زیرپوشش بهزیستی هستند

323 معلول ضایعه نخاعی زیرپوشش بهزیستی هستند
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 323 معلول ضایعه نخاعی با افتخار پوشش بهزیستی هستند .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد محمدی قیداری از پرداخت الکترونیکی کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی  به تمامی افراد دارای معلولیت ناشی از آسیب نخاعی خبر داد و اظهار کرد: افزایش کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی از ابتدای تیرماه و همراه با مستمری مددجویان پرداخت می‌شود.

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی فعلاً به افراد دارای آسیب نخاعی و با توجه به سطح ضایعه، گردنی، سینه‌ای و کمری تعلق می‌گیرد، گفت: در صورت گشایش اعتبارات به سایر گروه‌های معلول بسترگرا نیز پرداخت خواهد شد.

وی میزان سرانه پرداختی را اینطور اعلام کرد: کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی افراد دارای آسیب نخاعی با توجه به سطح آسیب به 2 میلیون ریال برای معلولین ضایعه نخاعی گردنی یک میلیون و 800 هزار ریال و معلولین پشتی و کمری  به میزان یک میلیون و 600 میلیون ریال در ماه افزایش یافته است.

محمدی قیداری گفت: این کمک هزینه با الکترونیکی شدن پرداخت از سوی سازمان بهزیستی کشور، علاوه بر شفاف شدن میزان و نحوه پرداخت‌ها، در زمان کوتاه‌تری در حساب مددجویان قرار می‌گیرد.

محمدی با اشاره به اینکه معلولین ضایعه نخاعی از خدمات درمانی و بهداشتی نیز استفاده می‌کنند، تصریح کرد: این بخش از خدمات، شامل حمایت‌هایی است که با هدف کاهش هزینه‌های معیشتی، درمانی و توانبخشی افراد معلول و خانواده‌های آنان و ارتقای کیفیت زندگی این گروه از خانواده‌ها صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: همه افرادی که کمک‌هزینه حق پرستاری دریافت می‌کنند، ضایعه نخاعی بوده و نوع و شدت این ضایعه توسط کمیسیون پزشکی icf  تایید شده است و در حال حاضر هیچ‌کدام از معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری پشت نوبت نیستند و کمک‌ هزینه‌های خود را ماهانه و به‌ روز دریافت می‌کنند ضمنا مبلغ ماهانه حق پرستاری 5 میلیون و 540 هزار ریال برای هر فرد است.

وی با بیان اینکه برای 323 معلول ضایعه نخاعی خدمات ویژه شامل ارائه خدمات توان‌پزشکی، حق پرستاری و سایر خدمات مددکاری ارائه می‌شود، افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 600 پرونده دارای معلولیت در کمیسیون پزشکی مورد بررسی قرار گرفته و 36 فرد دارای معلولیت نیز از خدمات مناسب‌سازی محیط زندگی و وسیله نقلیه بهره‌مند شده و برای 288 نفر نیز کارت ویژه معلولیت صادر شده است.

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید