اخبار

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان:

۳ درصد ثبت‌نام‌کنندگان تسهیلات کرونایی کشور، زنجانی هستند

۳ درصد ثبت‌نام‌کنندگان تسهیلات کرونایی کشور، زنجانی هستند
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان گفت: ۳ درصد ثبت‌نام‌کنندگان تسهیلات کرونایی کشور، زنجانی هستند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا آبی‌پور در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان زنجان، اظهار کرد: در کل کشور ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت تسهیلات زیان ناشی از کرونا ثبت‌نام کرده‌اند که ۳ درصد آن مربوط به استان زنجان است.

وی افزود: نکته مهمی که باید برای این آمار ۳ درصدی مورد توجه قرار داد؛ عملکرد مناسب دستگاه‌های اجرایی استان در اطلاع‌رسانی و ثبت درخواست تسهیلات بوده است. همه تلاش‌ها برای اطلاع‌رسانی انجام شد و حال در حوزه شبکه بانکی عملکرد کمی ضعیف است و از آنجایی که اقدامات انجام‌شده برای کاهش زیان فعالان اقتصادی استان است، انتظار می‌رود هماهنگی بیشتری بین بانک و سایر دستگاه‌ها به عمل آید.

این مسئول با بیان اینکه استان عملکرد ۲۸ درصدی در حوزه ثبت‌نام و عملکرد ۸ درصدی در پرداخت تسهیلات دارد که تناقض بزرگی در قیاس عملکردها است، ادامه داد: انتظار می‌رود تا بیستم ماه‌جاری گزارشی از عملکرد بانک‌ها در جلسه بعدی شورای  هماهنگی بانک‌های استان ارائه شده و نواقص و مشکلات احصا شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، تصریح کرد: مشکلی نیز در بارگذاری سامانه است که امیدواریم با حل آن، مشکل رانندگان در ثبت اطلاعات و دریافت تسهیلات اقدام کنند و انتظار می‌رود شبکه بانکی مشکل را به زودی برطرف کرده و زیرساخت‌های خود را ترمیم کند و اگر عملکرد بانک‌ها اینگونه تدوام یابد، مجبور به ارائه گزارش به مقامات بالا هستیم و شبکه بانکی نیز می‌تواند مشکلات خود را برای حل کردن گزارش دهد.

آبی‌پور یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ هزار نفر در استان با توجه به تبلیغاتی که توسط دستگاه‌ها انجام شد، در سامانه ثبت‌نام کردند و حال انتظار دارند که بتوانند تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند. این تسهیلات متقاضی‌محور بوده و انتظار حداکثر همکاری در استان وجود دارد.

وی عدم پاسخ‌گویی را مشکل اصلی مراجعه‌کنندگان به بانک دانست و خاطرنشان کرد: شبکه بانکی باید به دنبال حل مشکلات خود باشد و در راستای راهنمایی و اطلاع‌رسانی به مشتریان خود، اقدام کند و این موارد منافی اقدامات شبکه بانکی استان در ارائه تسهیلات در سال‌های گذشته نسبت به واحدهای صنفی، تولیدی و صنعتی استان نیست
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید