اخبار

شمار کارگران واحدهای تولیدی مبتلا به کرونا در زنجان به یک‌هزارو ۱۰۲ نفر رسید

وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی,استان زنجان,کارگران مبتلا به کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون در مجموع یک‌هزارو ۱۰۲ مورد بیماری کرونا در واحدهای تولیدی و صنعتی این استان گزارش شده که بیشترین بیماران به ترتیب به شهرهای زنجان، ابهر و سلطانیه اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه پیشگیری از بیماری کرونا که بصورت آنلاین برگزار شد افزود: در راستای اجرای مصوبات تاکنون ۲ هزارو ۷۷۸ بازرسی از واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی استان انجام و به موارد خلاف پروتکل‌های بهداشتی تذکر و سپس پیگیری لازم انجام شده است.

وی اضافه کرد: در اجرای مصوبات و با توجه تمهیدات اتخاذ شده هسته های همیاران سلامت در ۴۵۴ واحد تولیدی بالای ۱۰ نفر تشکل شده که تجربه بسیار موفقی را به همراه داشته، چرا که این افراد می توانند به عنوان بازوان بسیار قوی در امر نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در این واحدها باشند.

این مسؤول ادامه داد: بر این اساس تاکنون بیش از ۶۰۰ مورد گزارش از سوی همیاران سلامت در خصوص نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی اعلام شده که این اقدام در جهت نظارت بر اجرای مفاد این توصیه های بهداشتی است.

یوسفی بازرسی از سرویس ایاب و ذهاب کارگری را از جمله اقدامات دوران کرونایی عنوان کرد و افزود: طی روز گذشته ۴۲ مورد بازرسی توسط بازرسان کار انجام شد که بیشترین آن به شهرک صنعتی روی، شرکت های مستقر در ابهر و خرمدره اختصاص داشته و علاوه بر آن مستندسازی تصاویر استقرار کارگران نیز مبنی بر رعایت پروتکل‌ها تهیه شده است.

وی اظهار داشت: تمامی رانندگان سرویس های ایاب و ذهاب نیز مظف به رعایت بهداشت فردی شده اند و به تمامی تمهیدات قبل و بعد در ارتباط با ضد عفونی محیط و استفاده از ماسک نیز تاکید جدی شده است که در این خصوص تعدادی به عنوان ناظر فعالیت می کنند.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در اغلب واحدهای تولیدی و صنعتی استان در بدو ورود تب سنجی لازم برای جلوگیری از انتشار ویروس از گروه‌های هدف انجام می گیرد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در صورت استفاده نکردن مکرر کارگران از ماسک حفاظتی بیماری کرونا پس از تذکرات و بی توجهی این موضوع در کمیسیون امنیت کارگری مطرح می شود، تاکید کرد: در صورت تداوم موارد، از طریق مراجع قضایی و با توجه به فصل جرائم مجازات و پیش بینی هایی که شده برخوردهای لازم انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت ادامه داد: با توجه به بازخوردهای اغلب واحدهای تولیدی پس از ابلاغ و تذکر نسبت به رعایت موارد یاد شده اقدام کرده اند که این روند همچنان تداوم خواهد یافت.

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید