اخبار

مراکز شبانه‌روزی بهزیستی در زنجان بیمار کرونایی ندارد

مراکز شبانه‌روزی بهزیستی در زنجان بیمار کرونایی ندارد
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در مراقبت و قرنطینه کامل یک هزار و ۱۰۰ نفر از افراد تحت پوشش مراکز شبانه‌روزی تا کنون هیچ گونه مورد مشکوک یا مثبت بیماری گزارش نشده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدمحمدی  اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در سه مرحله کمک‌های نقدی به مراکز برای تأمین اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کمک و پرداخت شد.

این کمک‌ها در سه مرحله به ترتیب در مرحله اول ۳۰ هزار تومان، مرحله دوم ۵۰۰ هزار تومان برای تأمین اقلام بهداشتی به مراکز انجام شد

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان افزود: این کمک‌ها در سه مرحله به ترتیب در مرحله اول ۳۰ هزار تومان، مرحله دوم ۵۰۰ هزار تومان برای تأمین اقلام بهداشتی به مراکز انجام شد، ضمن اینکه در مرحله بعدی نیز به 300 نفر از کارکنان مراکز توانبخشی مبلغ ۵ میلیون ریال  پرداخت شد.

وی با بیان اینکه 10 مرکز شبانه‌روزی برای نگهداری سالمندان، بیماران اعصاب و روان و معلولین و در سطح استان زنجان فعال هستند، اظهار داشت: نزدیک به 7 میلیارد ریال در قالب کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی به صورت متمرکز به افراد دارای معلولیت خیلی شدید و معلولان دارای آسیب نخاعی پرداخت شده است.

نزدیک به 7 میلیارد ریال در قالب کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی به صورت متمرکز به افراد دارای معلولیت خیلی شدید و معلولان دارای آسیب نخاعی پرداخت شد

 وی افزود: بیش از 5 میلیارد ریال نیز در قالب تامین وسایل بهداشتی و درمانی و ضدعفونی کردن مراکز شبانه‌روزی برای پیشگیری از شیوع ویروس کووید 19 هزینه شده است.

محمدی تأکید کرد: در مراقبت و قرنطینه کامل یک هزار و ۱۰۰ نفر از افراد تحت پوشش مراکز شبانه‌روزی (سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولین ذهنی، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و مراکز ترک اعتیاد و سرپناه شبانه با نظارت بهزیستی) تاکنون هیچ گونه مورد مشکوک یا مثبت بیماری گزارش نشده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان میزان کمک‌های معیشتی متمرکز  پرداخت شده به افراد دارای معلولیت را از زمان شیوع ویروس کرونا بیش از 12 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این بین افراد دارای معلولیت و سالمندان بیشتر از دیگر آحاد جامعه، خطر ابتلای به این بیماری ‌را دارند و در همین راستا مساعدت‌های لازم ارائه می‌شود.

این مقام مسؤول گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و بر مبنای قول مساعد دبیر کمیته پیشگیری از شیوع کرونای بهزیستی کشور تا پایان مردادماه نیز مبلغ 500 هزار تومان دوباره از بابت هر فرد سالمند و معلول به حساب همه مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و سایر جامعه هدف سازمان برای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز مراکز واریز خواهد شد.۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید