اخبار

مراکز کارآفرینی مهارت بنیان در زنجان راه‌اندازی می‌شود

مراکز کارآفرینی مهارت بنیان در زنجان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: مراکز کارآفرینی مهارت بنیان در زنجان راه‌‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری اظهار کرد: رویکرد اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ارائه آموزش‌های مهارتی برای افراد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش در مراکز جوار کارگاهی، بین کارگاهی دارای مجوز(دوال آلمان) فعالیت می‌کند، بیان کرد: مرکز مهارت، خلاقیت و اشتغال با عنوان کارآفرینی مهارت بنیان با همکاری پارک علم و فن‌آوری ابهر، خدابنده، طارم و زنجان که دارای مجوز بوده ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: هدف از ایجاد مرکز مهارت تشکیل تیم‌های کارآفرینی و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان است.

انصاری همچنین از ارائه آموزش‌هایی در حوزه صنعت توریسم و گردشگری و تجهیز مرکز هتل‌داری و گردشگری در مرکز آموزش سلطانیه یاد کرد و گفت: برنامه‌ریزی در مورد ارائه آموزش‌های فن‌آوری‌های سبز و ملاحظات زیست محیطی و استفاده از انرژی خورشیدی در بخش روستایی و شهری در سطح استان انجام شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی عنوان کرد: آموزش‌هایی در قالب طرح تکاپو و آمایش سرزمین نیز ارائه شده است.

وی با اشاره به اجرای آموزش‌های کم‌تر توسعه یافته در شهرستان ایجرود بیان کرد: اجرای آموزش‌های مهارتی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی شامل آموزش به زنان سرپرست خانوار، آموزش به معلولان، خانواده‌های معتادین و زندانیان با همکاری کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌شود.

انصاری ادامه داد: تجهیز و به‌روزرسانی کارگاه‌های جدید مطابق با تکنولوژی‌های روز نیز در دستور کار اداره کل فنی و حرفه‌ای قرار دارد.

۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید