اخبار

نسخه سازندگی کشور در بخش تعاون است

نسخه سازندگی کشور در بخش تعاون است
وزیر تعاون گفت: نسخه سازندگی کشور با توجه داشتن به آحاد مردم، در بخش تعاون است
وزیر تعاون گفت اظهار داشت: اگر بخواهیم نقاط ضعف خود را در این زمینه بیابیم باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.
عباسی با اشاره به مسئله هسته‌ای ایران تصریح کرد: امروزه در دنیا چیزی به عنوان مسئله هسته‌ای وجود ندارد بلکه در چرخه‌ای قرار گرفته‌ایم که باید دنیا بپذیرد که دانش جوانان ایرانی می‌تواند زمینه‌های رشد و تعالی کشور را در بین کشورهای بیگانه فراهم کند. 
وی گفت: تقویت چرخه تعاون و افزایش توان مالی و اقتصادی تعاونگران می‌تواند زمینه‌های تولید تمام اقلام مورد نیاز را در داخل کشور فراهم کرده و از وجود کشورهای غربی و بیگانه بی‌نیاز شویم.
وزیر تعاون ادامه داد: گروهی از مردم هستند که اگر مورد حمایت رسانه‌ای، تبلیغی، مالی و تخصصی قرار گیرند، می‌توانند با ایجاد زمینه‌های شغلی مناسب و هدفمند برای پیشرفت کشور نقش اساسی را ایفا کنند.
عباسی، در خصوص علل محقق نشدن فعالیت‌های تعاون محور، بر شرایط پیش آمده در اوایل انقلاب تاکید کرد و بیان داشت: نگاه دولتی به اقتصاد کشور، مانع از ظهور و بروز توانمندی‌های این بخش شد و از سوی دیگر نگرش افراطی به خصوصی‌سازی نیز سد راه تحقق اهداف بخش تعاون شد در حالی که ورود بخش دولتی و خصوصی به اقتصاد ناشی از اجازه قانونی است نه اجبار.
وی، راه برون‌رفت از شرایط فعلی را آموزش عمومی عنوان کرد و تعاون را تنها راه ممکن برای از بین بردن فاصله طبقاتی در کشور دانست و افزود: توفیق در این بخش مرهون فرهنگ‌سازی رسانه‌ای و آموزشی است و دانشگاهیان نیز باید سرفصل‌های اقتصاد اسلامی را تبیین کنند.
۳۰ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید