اخبار

مدیرکل بهزیستی:

کارنامه ماندگاری از خدمات دولت در حوزه بهزیستی زنجان ثبت شد

کارنامه ماندگاری از خدمات دولت در حوزه بهزیستی زنجان ثبت شد
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: افتتاح بیش از ۲هزارو ۵۰۰ مسکن مددجویی از ابتدای نهضت مسکن و تحویل ۲۲۲ واحد به خانواده‌های ۲ معلول شهری و روستایی از جمله خدمات انجام شده این اداره کل طی فعالیت دولت تدبیر و امید بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان،  محمد محمدی  با اشاره به خدمات دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه بهزیستی این استان افزود: افتتاح هتل آپارتمان سالمندان هیدج با زیربنای ۲ هزار مترمربع زیربنا و در سه طبقه و با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال و نیز افتتاح ساختمان مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان خدابنده، افتتاح ساختمان اداری شهرستان طارم راه اندازی خط ۱۲۳ در  پنج شهرستان استان از دیگر کارهای انجام شده در این دوران است.

وی اضافه کرد: افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی و خانه سلامت و بازپروری و مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده، افتتاح خانه نوباوگان و مرکز شیرخوارگاه شهید بقاء ثمین تاب که این شیرخوارگاه با ۱۶ میلیارد ریال اعتبار در ۲ هزارو ۵۰۰ مترمربع زیربنا و سه طبقه با مجهزترین امکانات به روز و مورد نیاز شیرخوارگان از اقدامات ثبت شده توسط اداره کل بهزیستی استان زنجان در دولت تدبیر و امید  است.

محمدی افتتاح اولین مرکز سرپناه معتادان (شلتر) به منظور کاهش بروز و شیوع رفتارهای پرخطر، شیوع بیماری های عفونی، ارتکاب جرائم، تامین سرپناه، تامین حداقل مواد غذایی مورد نیاز برای گروه هدف، اولین مرکز افراد دارای اختلال مصرف مواد " بانوان " استان زنجان، راه اندازی سامانه کاهش طلاق به منظور توجه به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، از دیگر کارهای ارزشمند است.

وی اظهار داشت: راه اندازی مراکز غیردولتی شامل مراکز مشاوره، پایگاه های سلامت و خدمات اجتماعی، مراکز سلامت روان، ارائه خدمات الکترونیکی، ایجاد سامانه شفافیت در راستای ایجاد فضایی شفاف جهت انتشار اطلاعات مستند خود از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در این استان است.

مدیرکل بهزیستی ادامه داد: توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی خانوارها و افزایش مستمری مددجویان، تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت با هدف ایجاد محیط بدون مانع و قابل دسترس جهت مشارکت افراد دارای معلولیت در همه حوزه‌های زندگی و فراهم آوردن فرصت برابر برای آنها در برخورداری از امکانات زندگی اجتماعی، همانند سایر افراد، پرداخت کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان تحت پوشش، پرداخت تسهیلات ازدواج و جهیزیه، جزو اقدامات مهم بهزیستی استان زنجان در این دوره است.

وی در خصوص ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و افراد تحت پوشش نیز گفت: حمایت‌های بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی با هدف ایجاد بسترهای لازم جهت ثبات و پایداری اشتغال های ایجاد شده، از طریق پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی پرداخت کمک هزینه ارتقای کارآیی فرد دارای معلولیت درصورت به کار گیری افراد دارای معلولیت شاغل تا پنج  سال، اعطای تسهیلات قرض الحسنه به جامعه هدف نیز از دیگر حمایت های اقتصادی بهزیستی از افراد تحت پوشش است.

این مسوول شناسایی ۱۰۰ درصدی معلولان روستایی در برنامه مبتنی بر جامعه هدف و پرداخت حق پرستاری به تمامی معلولان ضایعه نخاعی در حوزه توانبخشی که هرکدام با توجه به شدت و درجه معلولیت از دیگر دستاوردهای دولت در ارائه خدمات به اقشار ضعیف جامعه ذکر کرد.

گفتنی است، ۱۹ درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد ۲۴ هزار و ۸۱۳ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از این تعداد هفت هزارو ۸۶ خانوار معادل ۳۱ درصد مستمری بگیر بوده و ۶۹ درصد مابقی نیز از سایر خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۵۱
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید