اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

همه یک هزار و 100 معلول مراکز نگهداری بهزیستی عاری از کرونا هستند

همه یک هزار و 100 معلول مراکز نگهداری بهزیستی عاری از کرونا هستند
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: یک هزار و 100 معلول در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند و خوشبختانه با وجود شیوع ویروس کرونا و پرخطر بودن این گروه از نظر ایمنی بدن، همه مددجویان مقیم در مراکز سالم هستند.

محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی خانوارها و افزایش مستمری مددجویان، تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت با هدف ایجاد محیط بدون مانع و قابل دسترس برای مشارکت افراد دارای معلولیت در همه حوزه‏‌های زندگی از اهداف بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: فراهم آوردن فرصت برابر برای مددجویان در برخورداری از امکانات زندگی اجتماعی، همانند سایر افراد، پرداخت کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان تحت پوشش، پرداخت تسهیلات ازدواج و جهیزیه، جزو اقدامات مهم بهزیستی استان زنجان است.

وی درباره ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و افراد زیرپوشش گفت: حمایت‌های بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی با هدف ایجاد بسترهای لازم برای ثبات و پایداری اشتغال‌های ایجاد شده، از طریق پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی پرداخت کمک هزینه ارتقای کارایی فرد دارای معلولیت درصورت به کارگیری افراد دارای معلولیت شاغل تا پنج سال، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به جامعه هدف را از دیگر حمایت‌های اقتصادی بهزیستی از افراد تحت پوشش است.
محمدی قیداری افزود: شناسایی ۱۰۰ درصدی معلولان روستایی در برنامه مبتنی بر جامعه هدف به و پرداخت حق پرستاری به همه معلولان ضایعه نخاعی در حوزه توانبخشی که هرکدام با توجه به شدت و درجه معلولیت نیز از دیگر دستاورهای دولت در ارائه خدمات به اقشار ضعیف جامعه است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهزیستی در فعالیت‌های خاص خود که مختص جامعه هدف است تلاش می‌کند فرد معلول را توانمند کرده و سازگاری وی با جامعه را ایجاد کند و مناسب‌سازی یکی از راه‌های حضور معلولین در جامعه است که بهزیستی با جدیت پیگیر آن است، گفت: ایجاد اشتغال و آموزش‌های لازم برای ایجاد کسب و کار  و فراهم ساختن شرایط دریافت وام اشتغال از دیگر راه‌های توانمند‌سازی مددجویان است.

وی خاطر نشان کرد: یک هزار و 100 معلول در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند و خوشبختانه با وجود شیوع ویروس کرونا و پرخطر بودن این گروه از نظر ایمنی بدن، همه مددجویان مقیم در مراکز سالم هستند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید