اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

ثبت‌نام ۷۵ درصد آموزشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای برای دریافت تسهیلات کرونایی

ثبت‌نام ۷۵ درصد آموزشگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای برای دریافت تسهیلات کرونایی
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: کرونا سبب آسیب اقتصادی به آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای این استان شده که در راستای جبران بخشی از آن ۷۵ درصد، این آموزشگاه‌ها برای دریافت تسهیلات کرونایی ثبت‌نام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری اظهار کرد: سال‌های گذشته دنیا به سطحی از تکنولوژی رسیده بود که جهش ژنتیک می‌کردند ولی با بروز و شیوع بیماری کرونا همه کشورها عاجز شده‌اند، به ‌طوری که ویروس کرونا همه ابعاد اجتماع و دنیا را تحت سلطه خود درآورده است.

این مسئول با بیان اینکه اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان طبق تصمیم‌های ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس عمل می‌کند، تصریح کرد: دوره‌ها و آموزش‌های عملی فنی و حرفه‌ای استان نیز با مساعد شدن شرایط کرونایی استان و توافق ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی با تعداد محدود برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، با بیان اینکه آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در دوران شیوع کرونا با توجه به تعطیلی موقتی آنان دچار زیان شده‌اند، ادامه داد: بخش غیردولتی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در شرایط ویژه‌ای قرار دارند و از نظر اقتصادی آسیب دیده‌اند، زیرا اکثر آنان مستاجر هستند ولی همچنان خود را مکلف به پیروی از ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابه با کرونا ویروس می‌دانند.

انصاری با بیان اینکه ۷۵ درصد آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان برای دریافت تسهیلات کرونایی اقدام کرده‌اند و ۲۵ درصد باقی نیز در ثبت دریافت تسهیلات کرونایی مشکل داشتند که بهزودی رفع خواهد شد، اظهار کرد: رعایت نکردن پروتکل‌های اجتماعی و قبول نکردن شرایط کرونایی موجود اول به سلامت خود و سپس به سلامت دیگران آسیب می‌رساند و از شرایط حاکم بر جامعه همه جامعه تحت فشار قرار دارند.

وی با اشاره به تولید ماسک در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان، افزود: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به تولید ماسک کرده و ۱۴۰ نفر در این خصوص مشغول شده‌اند، همچنین ماسک‌های تولید شده در این کارگاه‌ها بهداشتی بوده و به مدت ۷۲ ساعت استریل شده و آزمایش‌هایی نیز بر روی آنان انجام می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه حدود ۳۰۰ نفر از طریق آموزش و کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان به شرکت تولید سرجین‌بافت زنجان معرفی و مشغول به کار شده‌اند، تصریح کرد: ماسک‌های تولید با قیمت تمام شده در اختیار انجمن داروسازان استان یا سایر واحدهای عرضه ماسک داده می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان زنجان در رابطه با کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری فنی‌ و حرفه‌ای استان، خاطرنشان کرد: در هر شهرستان یک مرکز شکوفایی، خلاقیت و نوآوری فنی‌ و حرفه‌ای با رویکرد کارآفرینی مهارت‌محور توسط حمایت‌های مالی و اقتصادی پارک علم و فناوری استان و با استفاده از ظرفیت و فضای کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان راه‌اندازی خواهد شد.۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید