اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان :

بیش از 13 هزار شغل در بخش تعاون استان زنجان ایجاد شده است

بیش از 13 هزار شغل در بخش تعاون استان زنجان ایجاد شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخش تعاون در استان زنجان 13 هزار و 800 شغل ایجاد کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  محمدرضا یوسفی  عنوان کرد: باید از ظرفیت و پتانسیل شرکت‌های تعاونی به نحو احسن استفاده شود تا منابع خرد و اندک به سرمایه‌گذاری‌های کلان تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا 25 درصد از سهم اقتصاد کشور به بخش تعاون اختصاص یابد، افزود: در حال حاضر یک هزار و 207  تعاونی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: تعاونی‌های استان زنجان در مجموع حدود 900 هزار نفر عضو داشته که زمینه اشتغال حدود 13 هزار و 800 نفر را فراهم کرده‌اند.

یوسفی با اشاره به ارزش ریالی تعاونی‌های استان زنجان تاکید کرد: سرمایه ثبتی تعاونی ها در استان بالغ بر یک هزار و 164 میلیارد ریال است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 98 تعداد 89  شرکت تعاونی جدید با یک هزار و 300 نفر عضو و سرمایه ثبتی بالغ بر 20 میلیارد ریال تشکیل گردیده که فرصت شغلی حدود دو هزار و 735 نفر  را فراهم آورده است. در 6 ماهه اول سال جاری نیز، تعداد 32 شرکت تعاونی  با 694 نفر عضو و ایجاد 421 نفر فرصت شغلی تشکیل که نسبت به برنامه کل سال پیش، شاهد افزایش 200 درصدی هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از محل اعتبارات اشتغال روستایی طی سال‌های 97 تا 6 ماهه اول سال 99، به تعداد 27 شرکت تعاونی مبلغ 266 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که زمینه اشتغال 282 نفر را فراهم آورده است.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید