اخبار

توسعه تعاونی‌ها زمینه‌ساز جهش تولید و اشتغال

توسعه تعاونی‌ها زمینه‌ساز جهش تولید و اشتغال
فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: توسعه تعاونی‌ها زمینه‌ساز جهش تولید و اشتغال است.

حجت محمدی در حاشیه بازدید از تعاونی‌های خرم‌دره با بیان اینکه امروزه نقش تعاونی‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: این بخش مهم و مردمی در میدان کار و تولید و افزایش سطح درآمد و با مشارکت اجتماعی در جامعه موثر است.

وی با بیان اینکه تعاون که در دین مبین اسلام بر آن تاکید شده همواره یادآور مشارکت و همکاری در کارهای نیک و کمک به هم‌نوعان است، ادامه داد: اشاعه فرهنگ مشارکت و حضور مردم در صحنه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و مشارکت فکری و مالی آن‌ها زمینه‌ساز توسعه و شکوفایی ظرفیت‌ها است.

این مسئول با تاکید بر این مطلب که تعاون‌گران سرزمین ما باید با باور به نقش و جایگاه خود در مسیر ایفای رسالت خود گام بردارند، ادامه داد: در تعاونی‌ها علاوه بر بهبود وضعیت زندگی و نیاز به اهداف اجتماعی همچون عدالت و مسئولیت‌پذیری همکاری گروهی نیز دنبال می‌شود.

محمدی با بیان اینکه وقتی از تعاونی صحبت می‌شود در واقع به نوعی کار جمعی و مشارکتی اشاره می‌کنیم، یادآور شد: افزایش و توسعه تعاونی‌ها مشروط به افزایش و توسعه مشارکت اجتماعی در جامعه است.

فرماندار خرم‌دره با اشاره به جایگاه تعاونی‌ها در جهش تولید، ادامه داد: با توجه به نام‌گذاری سال به عنوان جهش تولید امیدواریم تعاونی‌ها با بهره‌گیری از منویات مقام معظم در این زمینه در مسیر کمک به اشتغال و چرخش چرخ‌های تولید گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه ایجاد و شناسایی ظرفیت‌های تعاونی‌ها به ویژه در روستاهای خرم‌دره زمینه‌ساز جهش تولید، رشد اقتصادی و افزایش آمار اشتغال است.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید