اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

ظرفیت های خاص مجتمع های بوم گردی در توسعه پایدار گردشگری

ظرفیت های خاص مجتمع های بوم گردی در توسعه پایدار گردشگری
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت:بومگردی با اهداف چند جانبه یعنی حفاظت از محیط زیست، احترام به جوامع محلی و ارتقای مؤلفه های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی جامعه میزبان سروکار دارد که این اهداف همخوان با مفهوم توسعه پایدار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی در بازدید از مجتمع بومگردی اولجایتو شهرستان سلطانیه افزود ایجاد این مجموعه بزرگ رفاهی می تواند کمک شایانی برای توسعه امر صنعت گردشگری در شهرستان داشته باشد و وجود چنین مجموعه ی وزین که حاصل کارآفرینی و  فکر و تلاش مستمر و طاقت فرسای مدیریت این مجموعه و مدیران و کارشناسان است قطعا نقش بسیار ارزشمندی در شناساندن ظرفیت های منحصر به فرد این قطب گردشگری کشور داشته است.

وی تصریح کرد:صنعت گردشگری یکی از پدیده‌های مهم و به عنوان یکی از منابع مهم اقتصادی و عاملی موثر در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جوامع انسانی محسوب می‌شود.

یوسفی تاکید کرد:این صنعت علاوه بر درآمدزایی و ایجاد کارآفرینی بسیار گسترده سبب نزدیکتر شدن ملل، اقوام و فرهنگ‌ها به یکدیگر شده و امروزه گردشگری به عنوان یک رویکرد مهم می‌تواند با برنامه‌ریزی اصولی و شناسایی مزیت‌ها و محدودیت‌ها، نقش موثری در توسعه و تنوع‌بخشی به اقتصاد بر عهده داشته باشد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید