اخبار

راه‌اندازی کانون خلاقیت در مراکز فنی و حرفه‌ای زنجان

راه‌اندازی کانون خلاقیت در مراکز فنی و حرفه‌ای زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: کانون خلاقیت و شکوفایی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری  اظهار کرد: در راستای حمایت از افراد خلاق و نوآور و به‌منظور پرورش ایده‌های نو وکاربردی، تکمیل زنجیره خلق ارزش مبتنی بر مهارت‌های آموخته شده و توانمندسازی و افزایش خودباوری مهارت آموختگان و فارغ‌التحصیلان برای ورود به بازار کار و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با مشارکت پارک علم و فناوری، کانون خلاقیت و شکوفایی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه این اقدام در چارچوب تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و با دستور کار قرار دادن دستورالعمل اجرایی مراکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار و کارآفرینی مهارت بنیان این اداره‌کل اجرایی می‌شود، بیان کرد: در این زمینه راه‌اندازی «کانون‌های خلاقیت و شکوفایی» در مراکز شهید مفتح زنجان، شهید چمران ابهر و خرم‌دره، شهید مطهری طارم، امام خمینی(ره) ماهنشان و سهروردی خدابنده در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مد نظر این است که مراکز خلاقیت و نوآوری را در کنار آموزش مهارت داشته باشیم، افزود: عامل اصلی پدیدار شدن خلاقیت و نوآوری اعتماد به نفس است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم مهارت‌آموزی که مورد غفلت واقع شده ایجاد خلاقیت در افراد مستعد و شکوفایی اعتماد به نفس است، اظهار کرد: راه‌اندازی کانون خلاقیت و نوآوری نیاز واقعی مجموعه فنی و حرفه‌ای است و هدف اصلی فعالیت کانون‌های خلاقیت و شکوفایی، پرورش کارآفرینان مولد و ایجاد اشتغال پایدار از طریق بسترسازی برای ایجاد کسب و کارهای پررشد در اکوسیستم بهبودیافته و کارآفرینانه استان است.

 وی خاطر نشان کرد: این اقدام در راستای اهداف عملیاتی هدایت مهارت‌آموزان و کمک به کارآفرینان در این کانون‌ها مشاوره شغلی و آموزشی در قالب پردازش ایده و داوری، تیم‌سازی، خدمات فنی و کارآفرینانه ارائه خواهد شد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید