اخبار

راه‌یابی 11 زنجانی به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت

راه‌یابی 11 زنجانی به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: 11 نفر از نخبگان مهارتی برتر استان به مرحله کشوری در نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری گفت: شناسایی نخبگان مهارتی و استعدادهای برتر استان زنجان مورد توجه اداره فنی و حرفه‌ای استان قرار دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه در راستای شناسایی نخبگان مهارتی و استعدادهای برتر این استان در نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت مورد توجه قرار دارد، بیان کرد: 257 نفر در مرحله شهرستانی نوزدهمین مسابقات ملی مهارت ثبت‌نام کرده بودند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 76 شرکت کننده توانستند به مسابقات مرحله استانی راه یافته‌اند، عنوان کرد: 48 نفر در 18 رشته مهارتی با یکدیگر رقابت کردند.
انصاری با اشاره به اینکه در پایان از استان زنجان 11 نفر به مرحله کشوری راه یافتند، ادامه داد: این افراد از تاریخ 26 مهرماه به رقابت خواهند پرداخت.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه برگزیدگان متعلق به شهرستان‌های زنجان، ابهر و خدابنده هستند، خاطر نشان کرد: این افراد در رشته‌های تأسیسات الکتریکی، مکاترونیک، تراش CNC، لوله‌کشی گرمایشی، فرز CNV، فناوری مد، طراحی مهندسی مکانیک، فناوری اتومبیل، کابینت سازی(چوبی) و جواهر سازی به مرحله کشوری این المپیاد راه یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع کرونا، مرحله کشوری این المپیاد، به صورت غیرمتمرکز در ۱۵ استان برگزار می‌شود، افزود: برگزیدگان مرحله کشوری، در قالب تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۱ به شانگ‌های چین اعزام خواهند شد.


۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید