اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

کودک کار زنجانی، هنرمند برتر کشوری

کودک کار زنجانی، هنرمند برتر کشوری
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از کسب رتبه دوم کشوری قلم‌زنی، روی مس کودک کار زنجانی در مسابقات فرهنگی هنری مدارس خبر داد و گفت: توانمندسازی، کشف و پرورش استعدادهای این کودکان از اهداف بهزیستی و مراکز حامی کودکان کار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد محمدی با اشاره به فعالیت یک مرکز حمایتی، آموزشی کودکان کار در زنجان اظهار کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید 125 کودک کار از لوازم‌التحریر به ارزش 95 میلیون ریال که توسط خیرین جمع‌آوری شده بهره‌مند شدند و با تعامل صورت گرفته با مدارس اغلب کودکان به صورت رایگان یا با کسر مبلغی از هزینه تحصیلی به تحصیل مشغول شدند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان هدف از ساماندهی کودکان کار را  توانمندسازی این کودکان و کاهش آسیب‌های ناشی از آن عنوان کرد و افزود: آموزش فنی و حرفه‌ای برای کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها که به فعالیت‌های فنی‌ و حرفه‌ای علاقه‌مند هستند در نظر گرفته شده است تا همزمان با تحصیل به اشتغال‌زایی آن‌ها در خانه‌ نیز کمک شود.

وی رفع موانع تحصیل کودکان کار را از فعالیت‌های مستمر بهزیستی برشمرد و تصریح کرد: بازماندن از تحصیل و عدم کسب مهارت‌های لازم برای رشد و ارتقا در بزرگسالی از عواملی است که منجر به تهدید آینده این کودکان می‌شود و آنها در آینده در معرض آسیب و خطر بیکاری یا بهره‌وری پایین در کار و نیز در معرض بکارگیری در شغل‌های نامطمئن قرار می‌گیرند.

محمدی با بیان اینکه بیش از 95 درصد کودکان کار دارای خانواده هستند، ادامه داد: این کودکان به روش‌های مختلفی چون شناسایی تیم مرکز حمایتی آموزشی، خود معرف، تیم‌های سیار از طریق اورژانس اجتماعی، مراجع قضایی و انتظامی و یا مردم در مراکز حمایتی بهزیستی پذیرش می‌شوند و به آنان خدمات مختلف روان شناسی، روانپزشکی، مددکاری، بهداشتی، درمانی، آموزشی  و حمایتی ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: بهزیستی در تلاش است برای بهبود وضعیت معیشتی خانواده کودکان کار و خیابانی کمک‌های موردی برای توانمندسازی و ایجاد شرایط اشتغال سرپرست خانواده، از اشتغال کودکان برای تأمین نیازهای خانواده ممانعت به عمل آورد.

وی تاکید کرد: در راستای حمایت از کودکان کار، طرح حمایت از کودکان کار و خانواده (مهرانه) از سال 95 به صورت سالانه با هدف ترغیب و تشویق خانواده‌ها برای ادامه تحصیل اجرا و تلاش می‌شود با تامین بخشی از نیازهای آموزشی و تحصیلی گامی در راه رفع موانع ادامه تحصیل این کودکان بردارد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از کسب رتبه دوم  کشوری قلم‌زنی، روی مس کودک کار زنجانی در مسابقات فرهنگی هنری مدارس خبر داد و گفت: توانمندسازی، کشف و پرورش استعدادهای این کودکان از اهداف بهزیستی و مراکز حامی کودکان کار است.

وی با بیان اینکه این کودک هنرمند پسر است، افزود: این کودک‌کار 7 سال است در این رشته فعالیت  می‌کند
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید