اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

زنجان نیازمند ایجاد مرکز ماده تبصره 16 است

زنجان نیازمند ایجاد مرکز ماده تبصره 16 است
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : در حال حاضر یک مرکز تبصره ۲ ماده ۱۶ در استان برای نگهداری اجباری معتادان با دستور قضایی فعال است که در 6 ماهه گذشته ۴۲۵ نفر را پذیرش کرده است و نیاز به ایجاد یک مرکز ماده ۲ تبصره ۱۶ دیگر در سطح استان احساس می‌شود.

محمد محمدی قیداری اظهار کرد: پذیرش در مراکز اقامتی و بهبود بازتوانی اعتیاد به صورت داوطلبانه است و نگهداری اجباری معتادین به هر شکل و به هر دلیل در این مراکز ممنوع است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان افزود: ۱۵ مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادین تحت نظارت بهزیستی در سطح استان فعالیت می‌کنند که در 6 ماهه اول سال‌جاری ۵۲۱ نفر پذیرش شده‌اند.

وی سن پذیرش در مراکز اقامتی و بهبود بازتوانی را  ۱۸ تا ۶۰ سال عنوان کرد و گفت: در این مراکز سم زدایی زیر نظر پزشک صورت می‌گیرد.

محمدی قیداری اضافه کرد: در حال حاضر یک مرکز تبصره ۲ ماده ۱۶ در استان برای نگهداری اجباری معتادین با دستور قضایی فعال است که در 6 ماهه گذشته ۴۲۵ نفر را پذیرش کرده است و نیاز به ایجاد یک مرکز ماده ۲ تبصره ۱۶ دیگر در سطح استان احساس می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: مرکز سرپناه شبانه افراد با اختلال مصرف مواد مخدر (شلتر)تحت نظارت بهزیستی فعال است و در 6 ماهه نخست سال‌جاری ۳۹۹ پرونده در این مرکز تشکیل داده شده است.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید